Monaco
Monaco 3:2(1:1) Toulouse
Toulouse

Branimir Korać • petak, 04.08.2017.

Nogometaši Monaca otvorili su novu sezonu francuskog prvenstva. Prvaci su u obranu naslova krenuli na svom stadionu protiv Toulousea, nisu impresionirali, ali su na kraju preokretom došli do pobjede 3:2...

Aktualni prvak Francuske nije impresionirao na otvaranju nove sezone Ligue 1. Monaco je na svom Stade Louis II ugostio Toulouse koji se predstavio u dobrom svjetlu. Dvaput su gosti vodili, ali Monaco nije dozvolio iznenađenje, pobjedom 3:2 došao je do sva tri boda.

Nije moglo lošije početi za domaćine, iz prve prave akcije Toulouse je došao do vodstva. Igrala se šesta minuta, sjajno su kombinirali iz prekida gosti, Delort prsima spušta za Machacha, koji lijepo iz okreta pogađa sami kut kraj nemoćnog Danijela Subašića. Iako nije kriv niti za jedan primljeni pogodak hrvatski broj 1 nije odisao sigurnošću koja ga inače krasi.

Mbappe je desetak minuta kasnije mogao donijeti izjednačenje domaćem sastavu. Lijepo ga je proigrao Rony Lopes, dobro je pucao mladi napadač iz teškog kuta, ali Lafont otklanja opasnost. Monaco je nastavio s pritiskom koji je urodio plodom nakon nešto manje od pola sata igre. Korner je s lijeve strane izveo Moutinho, točno na glavu Jemersona, koji s pet metara zabija za 1:1.

Posebno je kod Toulousea impresivan bio Durmaz, koji je po lijevom krilu prolazio kako je htio. Brzonogi je Durmaz tako preletio svog braniča u posljednjim trenucima prvog poluvremena, gurnuo loptu u prostor za Jeana čiji udarac odbija Subašić.

Slično kao na otvaranju susreta Monaco je slabo ušao i u nastavak pa je u 53. minuti ponovno bio u zaostatku. Sidibe je izgubio loptu, krade mu je Durmaz, prolazi po lijevoj strani, odlično pronalazi Delorta koji milimetarski precizno pogađa donji lijevi kut Subašićevog gola za 2:1 gostiju.

Nije u igri Monaca bilo one tečnosti i ljepote koja ga je krasila prošle sezone, ali zahvaljujući individualnoj kvaliteti prvaci su ipak došli do sva tri boda. U 58. minuti Mbappe petom gura u prostor loptu za Jorgea, koji je s lijeve strane zavrće u sredinu, točno na glavu Falcaa, kapetan Monaca glavom zabija za 2:2. Par minuta kasnije prilikom jednog pokušaja ubačaja Mbappe je nezgodno izvrnuo koljeno. Nastavio je igrati, ali je 15-ak minuta kasnije napustio travnjak.

20 minuta prije kraja utakmice Monaco je poveo. Prekid je ponovno sjajno izveo Moutinho, Glik bježi kapetanu Toulousea Julienu i glavom minimalno skreće loptu, dovoljno da uđe u gol za sva tri boda na otvaranju nove sezone Ligue 1.