Mihaela Bradovski • subota, 05.08.2017.

Najuvjerljiviju pobjedu u prvom kolu francuskog prvenstva upisao je Lyon koji je pregazio Strasbourg, a Nice je u sezonu krenula gostujućim porazom od St. Etiennea...

Lyon je u "život bez Alexandrea Lacazettea" krenuo visokom domaćom pobjedom protiv povratnika u Ligue 1 Strasbourga. Na svom stadionu slavio je s glatkih 4:0 uz po dva gola Mariana Diaza i Nabila Fekira.

Domaćin je glatko slavio u susretu u kojem je početkom drugog dijela u dvije minute postigao dva gola i riješio pitanje pobjednika.

Sredinom prvog dijela Diaz je postigao vodeći pogodak kada je povukao loptu i opalio s 18 metara te uhvatio vratara Strasbourga na krivoj nozi.

U 59. minuti u kaznenom prostoru srušen je Bertrand Traore, a Fekir je s 11 metara povisio na 2:0. Samo dvije minute kasnije Diaz bježi obrani gostiju te zabija treći pogodak dok u sudačkoj nadoknadi Fekir postavlja konačnih 4:0.

Guingamp je odlično otvorio novu sezonu, u gostima je s 3:1 svladao Metz i tako najavio dobru sezonu. Gosti su bili puno konkretniji, stvarali su prilike i postizali pogotke dok je Metz imao jalovu inicijativu.

Poveo je domaćin već u 14. minuti pogotkom Rouxa, ali u nastavku susreta Guingamp je došao do preokreta. Prvo je u 39. minuti Briand iz kaznenog udarca poravnao da bi u zadnjih 20 minuta Blas i Diallo donijeli sva tri boda gostima.

Ivan Santini odigrao je svih 90 minuta u dresu Caena na gostovanju kod Montpelliera u kojem je njegova momčad poražena 1:0.

U dosta ravnopravnom dvoboju odluka je pala u 58. minuti kada Camara iz blizine glavom šalje loptu u mrežu.

U jednom od zanimljivijih dvoboja prvog kola St. Etienne je uzeo sva tri boda minimalnom pobjedom protiv Nice. Gosti bez ozlijeđenog Marija Balotellija nisu uspjeli doći do bodova.

Već u četvrtoj minuti Bamba je nakon kontranapada i dodavanja Tannanea iz blizine poslao loptu u mrežu za prve bodove St. Etiennea u sezoni.

Jedini dvoboj koji je završen neodlučeno bio je onaj između Troyesa i Rennesa. Gosti su bili bliže pobjedi, imali su više prilika, no nisu uspjeli uzeti puni plijen.

Prvi su do pogotka došli domaćini i to u 46. minuti kada je Grandsir poslao loptu u mrežu, a Rennes je 20 minuta kasnije poravnao preko Tella.