Premier liga, 2. kolo, 19.08.2017, 18:30 h
Stoke City
Stoke City 1:0 Arsenal
Arsenal

Petar Jenjić • subota, 19.08.2017.

Posljednji subotnji dvoboj odigran je u Stoke-on-Trentu gdje je domaći Stoke svladao Arsenal s minimalnih 1:0. Junak domaćina bio je Jese koji je zabio za pobjedu svoje momčadi u 47. minuti. Iako su do kraja utakmice gosti imali gotovo 80% posjeda lopte, do bodova nisu uspjeli doći...

Do sedme pobjede protiv Arsenea Wengera kao trener jedne momčadi došao je Mark Hughes, danas na čelu Stoke Cityja. U vrlo zanimljivoj utakmici Topnici su poraženi s minimalnih 1:0, a junak Stokea bio je Jese čiji je prvijenac donio prva tri boda današnjem domaćinu.

Nizale su se prilike Arsenala, Topnici su visoko pritiskali i ostavljali domaću obranu bez predaha. Odlično je u 17. minuti iskosa pucao Aaron Ramsey, no Jack Butland obranio je njegov pokušaj, kao i onaj Dannyja Welbecka dvije minute kasnije. Velšanin je okušao udarac i u 28. minuti, no njegov volej ponovno je obranio vratar Stokea.

Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme brzo je proletjelo, obje su momčadi težile igri prema naprijed. Propušteno je još nekoliko dobrih prilika koje su obje momčadi ostavile na nuli nakon 45 minuta.

Nastavak susreta tek što je krenuo, a domaćin je došao do vodstva. Berahino je uposlio Jesea u kaznenom prostoru, a Španjolac lakoćom matirao Petra Čeha za svoj prvi pogodak u dresu Stokea. Asistent za pogodak odlično je reagirao na ubačaj Pietersa u 61. minuti, ali je Čeh odličnom obranom izbacio u korner.

Visoko je pritisnuo Arsenal tražeći izjednačujući pogodak i činilo se kako su uspjeli u 73. minuti. Giroud je odličnim proigravanjem uposlio Lacazettea koji pronalazi put do mreže. Ipak, pomoćni sudac dosudio je zaleđe, a iz ponovljene snimke moglo se vidjeti kako se radilo tek o centimetrima.

Iako su imali gotovo 80% posjeda lopte do kraja utakmice, Topnici do pogotka i pobjede nisu uspjeli doći te su na kraju morali priznati poraz.