Premier liga, 2. kolo, 20.08.2017, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 1:2 Chelsea
Chelsea

Branimir Korać • nedjelja, 20.08.2017.

Nakon poraza na otvaranju sezone na Stamford Bridgeu protiv Burnleyja, Chelsea je u velikom londonskom derbiju na Wembleyju svladao Tottenham s 2:1...

Dok čekaju izgradnju novog stadiona, Spursi će igrati na Wembleyju, a prvi nastup imali su protiv velikog gradskog rivala Chelseaja i upisali su poraz 2:1.

Ne može se reći da je Chelsea bio bolji protivnik, Tottenham je dominirao susretom, imao više prilika, ali realizacija je bila vrlo loša pa je čak i jedini pogodak za Spurse bio autogol tek ušlog Mitchyja Batshuayija.

Chelsea je imao prvu veliku priliku na susretu kada je u petoj minuti nakon ubačaja na peterac posve sam ostao Alvaro Morata, ali nakon idealnog centaršuta pucao je vrlo loše pokraj vratnice.

Ubrzo je Tottenham preuzeo inicijativu i počeo stvarati prilike, ali nakon što ih nije iskoristio, uslijedila je kazna. U 24. minuti dosuđen je slobodni udarac za Chelsea na 20-ak metara, loptu je namjestio Marcos Alonso i fantastično pogodio u sami kut.

Do kraja prvog dijela domaćini su stvorili niz odličnih prilika, ali ponajviše Harry Kane se ispromašivao. Najbliže pogotku došao je u 42. minuti kada je dobro gađao suprotni kut, ali samo je pogodio vratnicu.

Punih 25 minuta u drugom dijelu Chelsea je bio pod pritiskom i činilo se da ga neće izdržati, no onda se počeo oslobađati. U nekoliko minuta Hugo Lloris bio je kao na streljani, Willian je zatresao i okvir gola, no ostalo je 1:0.

Kada Kane i društvo nisu uspjeli svladati Courtoisa, napravio je to Batshuayi. Tek što je ušao u igru nespretno je skrenuo ubačaj u 16 metara u svoju mrežu i Tottenham je došao do poravnanja.

Međutim nije taj pogodak psihički uništio Chelsea, u 88. minuti Pedro je odlično proigrao Alonsa koji postiže svoj drugi pogodak na susretu i odvodi branitelja naslova do prva tri ovosezonska boda.

Spursi su bili opasniji i imali više prilika, ali Marcos Alonso dva puta probio je Llorisa i navukao osmijeh na lice Antonija Contea.