Pet pogodaka Ante Kaleba u visokom porazu kod Flensburga, Löwen tijesno slavio u Lemgu

Branimir Korać • nedjelja, 27.08.2017.

Nedjelja je donijela još pet susreta prvog kola njemačke Bundeslige u kojima nije bilo iznenađenja. Sezonu su započeli i Flensburg i Rhein-Neckar Löwen i krenuli su pobjedama...

Rhein-Neckar Löwen otvorio je sezonu gostovanjem u Lemgu gdje se pomučio za pobjedu 26:24. Domaćin je odigrao dobru utakmicu i nije dozvolio renomiranim gostima da brzo riješe pitanje pobjednika. Iako je Löwen slavio dosta tijesno, ipak je imao kontrolu nad susretom i tijekom drugog poluvremena održavao distancu te na kraju zasluženo slavio.

U gostujućem sastavu Andy Schmid postigao je sedam golova, a kod domaćina Fabian van Olphen bio je strijelac šest puta dok je Tim Hornke dodao pet golova.

Gostujućom pobjedom sezonu su otvorili rukometaši Leipziga koji su igrali kod Mindena i slavili 29:26. Do pobjede su došli preokretom u drugom dijelu nakon što je Minden vodio na odmoru 16:14. Još sredinom drugog poluvremena domaćin je održavao prednost i vodio 22:20 da bi nakon toga Leipzig serijom 5:1 napravio preokret i iskontrolirao dvoboj do kraja.

Pobjednika su predvodili Philipp Weber s 11 golova i Franz Semper s osam. Kod poraženih Charlie Sjöstrand bio je strijelac šest puta.

Očekivanu pobjedu na startu upisao je Magdeburg koji je ugostio momčad Hüttenberga, novaka u najvišem njemačkom rangu. Magdeburg je rutinski slavio 33:26 uz riješeno pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu koje je okončano vodstvom domaćina 18:12.

Čak 12 pogodaka kod pobjednika postigao je Robert Weber, Nemanja Zelenović postigao je osam, a Matthias Musche sedam golova. Željko Musa dodao je jedan. Kod poraženih Mattias Ritschel upisao je 11 obrana, a Ragnar Johansson dodao je pet golova.

Još uvjerljiviji bio je Wetzlar koji je u gostima pregazio Gummersbach s 33:22. Domaćin je izdržao jedno poluvrijeme, na odmoru je zaostajao samo dva pogotka, a nakon toga potpuno se raspao i nije imao odgovor na igru gostiju.

Sjajni Norvežanin Kristian Björnsen postigao je čak 11 pogodaka, a sa sedam pratio ga je Jannik Kohlbacher. Kod Gummersbacha po pet golova postigli su Florian Baumgärtner i Florian von Gruchalla. Marko Matić dodao je jedan pogodak.

Najvišu pobjedu upisao je Flensburg koji se očekivano poigrao s Lübbeckeom. Lagan zadatak za Flensburg koji je održao rukometnu lekciju gostima i na kraju ih svladao s čak 14 golova razlike.

Mattias Andersson bio je raspoložen s 15 obrana, Lasse Svan postigao je čak 11 pogodaka, Rasmus Lauge Schmidt sedam, a po pet su zabili Holger Glandorf i Hampus Wanne. Kod gostiju Ante Kaleb bio je prvo ime s pet pogodaka.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713