Počela rukometna Bundesliga, poraz za Marića i Peribonija, Kozina krenuo pobjedom

Branimir Korać • petak, 25.08.2017.

Odigrana su prva dva susreta u novoj sezoni Bundeslige. Pobjedu su ostvarili Stuttgart i Göppingen koji tako na dobar način otvaraju sezonu...

Melsungen je razočarao nastupom u Stuttgartu gdje je očekivao pobjedu, ali na kraju je ubilježio poraz 29:27. Posljednje vodstvo na susretu gosti su imali na početku drugog poluvremena (16:15), a na ulasku u zadnjih deset minuta zaostajali su samo 25:24, imali i napad za poravnanje koji nisu iskoristili. Nakon toga domaćin stvara razliku i mirno privodi meč kraju.

"Jako sam razočaran. Prava mi je misterija kako smo ponovno ušli ovako loše u prvo kolo, ponovno smo zaspali na startu. Interno ćemo analizirati utakmicu i koncentrirati se na sljedeće obaveze", istaknuo je menadžer Melsungena Axel Geerken.

U pobjedničkom sastavu Johannes Bitter skupio je deset obrana, osam pogodaka postigao je Bobby Schagen, a pet Stefan Salger. Kod gostiju po sedam golova postigli su Julius Kühn i Michael Müller dok je Marino Marić dodao tek jedan pogodak.

Očekivanu pobjedu u gostima upisao je Göppingen koji je slavio kod novaka u ligi Friesenheima s 32:25. Rutinska pobjeda gostiju koji su serijom 4:0 zaključili prvo poluvrijeme, na odmor odnijeli prednost 15:10 i do kraja susreta nisu dopustili Friesenheimu približavanje.

"Bili smo iznimno motivirani što pokazuju i dva isključenja Krešimira Kozine u prvih deset minuta.No uspjeli smo se oporaviti od tog lošijeg starta i dobrom obranom okrenuti susret. Možda smo jedino primili koji pogodak previše", ističe trener gostiju Magnus Andersson.

Najbolji kod Göppingena bili su Primož Prošt s 12 obrana, Marcel Schiller zabio je sedam pogodaka, Anton Halen šest, Tim Kneule pet, a Kozina jedan. Kod poraženih Roko Peribonio ubilježio je jednu obranu, a sedam golova postigao je Denni Djozic.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713