Dario Dodić • nedjelja, 27.08.2017.

Odigrana su posljednja dva susreta drugog kola Bundeslige. RB Leipzig je preokretom došao do uvjerljive pobjede protiv Freiburga dok su nogometaši Hannovera iskoristili veliku pogrešku obrane Schalkea i minimalnom pobjedom došli do sva tri boda...

Nakon neugodnog poraza u prvom kolu od Schalkea, nogometaši RB Leipziga ugostili su Freiburg u svojoj Red Bull Areni i osvojili tri boda s uvjerljivih 4:1. Iako su domaći nogometaši dominirali od prve minute, tek su u nastavku slomili otpor Freiburga.

Neprecizni su bili napadači Leipziga u prvom dijelu pa je Freiburg prvih 45 minuta okončao netaknute mreže. S druge strane, Freiburgov napad iskoristio je jedinu pravu prigodu u prvih 45 minuta, točno na polovici prvog dijela gosti su došli do vodstva, nakon što je lijepu akciju u pogodak pretvorio Niederlechner.

U nastavku je na travnjak izašao precizniji i fokusiraniji Leipzig. Već u 48. minuti Timo Werner na ubačaj Forsberga zabija za 1:1, a sedam minuta kasnije Orban dovodi domaćine u vodstvo na dodavanje Augustina.

Isti je asistent bio i u 71. minuti, Augustin proigrava Wernera koji iz teškog kuta zabija svoj drugi gol za 3:1 domaće momčadi. Sudbinu Freiburga deset minuta prije kraja utakmice zapečatio je krasnim pogotkom Bruma.

RB Leipzig vs Freiburg 4-1 All Goals... by Goalshoot

Nakon lijepe pobjede protiv Leipziga Schalke je s novim trenerom Tedescom u drugom kolu Bundeslige doživio poraz u gostima kod Hannovera, koji je u dva kola prikupio šest bodova. Momčad Andrea Breitenreitera je nakon minimalne pobjede u gostima kod Mainza s istovjetnih 1:0 u svojoj HDI-Areni svladala Schalke i skočila na četvrto mjesto.

Prilično izjednačenu utakmicu riješio je novopridošli Brazilac Jonathas, nakon velike pogreške gostujuće obrane. U igru je u svom debiju Jonathas ušao u 62. minuti, a pet minuta kasnije donio je pobjedu svojoj momčadi. Bakalorz je ukrao loptu obrani Schalkea, poslužio Jonathasa, koji lagano poentira za sva tri boda domaćina.