Petar Jenjić • subota, 26.08.2017.

Pet utakmica drugog kola Bundeslige odigrano je u subotnjem poslijepodnevnom terminu. Andrej Kramarić i u drugom prvenstvenom nastupu ove sezone upisao se u strijelce, ovoga puta u gostujućem remiju kod Bayer Leverkusena. Bayern je dominirao u gostima kod Werdera, ali je tek dvama pogocima Roberta Lewandowskog u posljednjih 20 minuta susreta osigurao pobjedu, dok je Kovačev Eintracht na domaćem terenu minimalno poražen protiv Wolfsburga...

Augsburg - Borussia Mönchengladbach 2:2

Do prvog boda u novoj sezoni stigli su nogometaši Augsburga koji su kod kuće remizirali s Borussijom Mönchengladbach. Završilo je 2:2, iako su gosti imali vodstvo sve do 89. minute.

Tek 34 sekunde bile su potrebne domaćinu da dođe do prednosti, Michael Gregoritsch je lijepo spustio loptu za Alfreda Finnbogasona, Islanđanin je zaobišao jednog braniča i dobrim udarcem matirao gostujućeg vratara.

Na odgovor Borussije nije se dugo trebalo čekati. Gotovo iz ničega je u osmoj minuti Lars Stindl proigrao Denisa Zakariju našao sam ispred domaćeg vratara i bez većih problema ugurao loptu u mrežu. U 30. minuti uslijedio je potpuni preokret, strijelac je bio Oscar Wendt.

Rezultat se nije mijenjao sve do 89. minute kada je domaćin poravnao rezultat preko Sergija Cordove i zaključio susret ipak nešto zadovoljniji od gostiju koji su bili na pragu pobjede.

ALL Goals HD - FC Augsburg 2-2 B... by gooooooooooal

Werder - Bayern 0:2

Nije bilo lako Bayernu na gostovanju kod Werdera koji je odolijevao više od 70 minuta. Ipak, dva dobra poteza Roberta Lewandoskog donijela su Bavarcima nova tri boda i 16. uzastopnu pobjedu protiv momčadi iz Bremena.

U prvih sedam minuta gosti su imali dva sjajna pokušaja prema golu Werdera. Prvo je krasan udarac Arjena Robbena obranio domaći vratar, da bi minutu kasnije Corentin Tolisso pogodio zatresao okvir gola. Ipak, Bavarci su igrali toplo-hladno, na trenutke inspirirana, ali i neraspoloženo. Jedan period prvog poluvremena dominirao je Werder, ali bez značajnijeg udarca prema golu Neuera.

Kako je utakmica odmicala Bayern je postajao sve nervozniji. Visoki posjed lopte gosti su iskoristili u 73. minuti kada je Kingsley Coman proigrao Roberta Lewandowskog koji petom skreće loptu u mrežu. Iz usporene snimke može se vidjeti kako je Poljak ipak bio malo ispred obrane Werdera.

Napadač Bayerna dvije minute kasnije lijepom solo akcijom oslobodio se svojih čuvara i potvrdio pobjedu svoje momčadi.

highlights - Wer Bay by goalsarena2017

Eintracht - Wolfsburg 0:1

Niko Kovač nije ušao u sezonu onako kako je prvotno planirao. Njegov Eintracht danas na domaćem terenu nije odigrao pretjerano dobru utakmicu, upisao je minimalan poraz od Wolfsburga i tako ostao na jednom bodu iz prvog kola.

Nakon jednog neiskorištenog napada gosti su krenuli u polukontru i u nekoliko poteza kroz polukontru došli do pogotka. Joshua Guilavogui je ubacio prizemnu loptu s desnog krila na peterac gdje se našao Daniel Didavi i pospremio loptu u mrežu.

Daniel Didavi Goal Eintracht Frankfurt 0-1... by ZidaneHD

Bayer Leverkusen - Hoffenheim 2:2

Bayer Leverkusen dva puta je vodio, ali je Hoffenheim dva puta uspijevao sustići zaostatak i u konačnici osvojiti četvrti bod u novoj sezoni. Strijelac prvog pogotka gostiju bio je Andrej Kramarić koji se tako i u drugom kolu upisao u strijelce.

Nakon pola sata igre Bayer je došao u vodstvo. Ermin Bičakčić je skrivio penal prekršajem nad Julianom Brandtom, a siguran izvođač bio je Wendell.

Dvije minute po ulasku u drugo poluvrijeme Hoffenheim je poravnao rezultat. Odlični Andrej Kramarić iskoristio je lijepo dodavanje Sandra Wagnera i pospremio loptu iza domaćeg vratara. Drugi je to pogodak hrvatskog napadača u drugom prvenstvenom susretu ove sezone.

Niti 60 sekundi kasnije domaćin se vratio u vodstvo, Karim Bellarabi je nakon proigravanja Mehmedija pucao iskosa i pogodio suprotni kut gostujućeg gola.

Do drugog izjednačenja na susretu gosti su došli u 71. minuti, Kerem Demirbay savršenim ubačajem uposlio je Marka Utha koji prvim dodirom skreće loptu u mrežu.

Kramarić je odigrao cijeli susret za goste, dok Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayera.

Stuttgart - Mainz 1:0

Na pogodak se dugo čekalo u Stuttgartu gdje je domaćin u 53. minuti stigao do vodstva. Dennis Aogo je ubacio iz kornera, a Holger Badstuber glavom skrenuo loptu u gol.

Mogao je domaćin i podebljati vodstvo u 79. minuti, ali je Simon Terodde promašio kazneni udarac. Ipak, rezultat se do kraja nije promijenio pa je domaćin došao do prvih bodova u novoj sezoni, dok će Mainz i dalje morati pričekati.

U dresu Stuttgarta Josip Brekalo je odigrao 63 minute kada ga je zamijenio Takuma Asano.

All Goals & highlights HD - VfB Stuttgart 1-0... by livefootball10