SEHA liga, 1. kolo, 31.08.2017, 20:30 h
RK Zagreb
RK Zagreb 27:19 Nexe Našice
Nexe Našice

Ništa se nije promijenilo: PPD Zagreb lakoćom svladao Nexe na startu nove sezone

Branimir Korać • četvrtak, 31.08.2017.

Prvi hrvatski sraz u novoj sezoni SEHA lige okončan je kao i svi dosadašnji. PPD Zagreb svladao je Nexe i pokazao kako je i dalje ispred Našičana...

Svake sezone Našičani se pokušavaju dodatno približiti PPD Zagrebu i po mogućnosti skinuti ga s trona, ali svake sezone Zagreb izdrži napade i ostane na vrhu. Čini se da se ništa neće značajnije promijeniti niti ove sezone, barem sudeći prema prvom susretu.

Zagreb je u Sutinskim vrelima lakoćom slavio s 27:19, potpuno je nadigrao goste koji su vrlo loše krenuli u susret i prvo poluvrijeme završili su sa samo šest postignutih pogodaka. U nastavku su Našičani izgledali bolje, ali zaostatak je bio prevelik i nisu se mogli vratiti u susret.

Od početka susreta voda je išla na mlin Zagreba. Domaćin je krenuo s 5:1, a Našičani do kraja susreta nisu nijednom došli na manju razliku od minus tri.

Do kraja prvog poluvremena Zagreb je odjurio čak na dvoznamenkastu prednost te na odmor odnio vodstvo vrlo visokih 16:6.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti koji su uspjeli smanjiti zaostatak na 21:16 nakon čega domaćin ponovno diže igru te rutinski završava posao.

PPD Zagreba igrao je na krilima Dobrivoja Markovića i Zlatka Horvata koji su postigli po sedam golova. Kod gostiju Kristian Pilipović imao je 14 obrana, a po tri pogotka postigli su Saša Barišić Jaman, Borna Manci Mičević i Ivan Sršen.