Nositeljice uspješno odradile posao na startu turnira u Tokiju

Mihaela Bradovski • utorak, 19.09.2017.

Caroline Garcia i Dominika Cibulkova bile su u akciji u prvom kolu turnira u Tokiju i obje su upisale pobjedu u dva seta. Drugo kolo dohvatila je kvalifikantica Magda Linette...

Caroline Garcia spremno je preuzela status devete nositeljice nakon što je Agnieszka Radwanska zbog viroze otkazala nastup. Prvo kolo donijelo joj je lucky losericu Aliaksandru Sasnovič koju je svladala sa 6:4, 6:3. Bjeloruskinja je u prvom setu dva puta imala break prednosti, nije to iskoristila te je u ostatku meča bila u rezultatskom zaostatku.

Iznenađenje je priredila Magda Linette, Poljakinja koja je nakon uspješno odrađenog posla u kvalifikacijama svladala Dariju Gavrilovu. Linette je izgubila prvi set pa uzvratila sa 6:0. U trećem setu bila je u zaostatku od breaka, vratila se, zatim spasila meč loptu i onda u 13. igri ostvarila pobjedu.

U zvučnom dvoboju prvog kola u Tokiju Dominika Cibulkova svladala je s dva puta po 6:3 Carlu Suarez Navarro. Cibulkova igra sve bolje i pokazala je to i u ovom dvoboju gdje je nadigrala Španjolku.

"Od početka američke turneje imala sam osjećaj da igram sve bolje. Došla sam i do finala u New Havenu, a trenutno mi se čini da sam u najboljoj formi ove godine. Stalno sam si stavljala pritisak za vrat da moram ponoviti prošlu sezonu, sada igram bez pritiska, osjećam se sve bolje i želim iskoristiti tu priliku", kaže Slovakinja.

WTA Tokio, prvo kolo:
Daria Kasatkina (Rusija) - Madison Brengle (SAD, Q) 3:6, 6:2, 6:4
Anastasija Pavljučenkova (Rusija) - CC Bellis (SAD) 4:6, 6:0, 6:4
Monica Puig (Portoriko) - Su-Wei Hsieh (Kineski Tajpeh, Q) 2:6, 6:1, 6:1
Caroline Garcia (Francuska, 9) - Aliaksandra Sasnovič (Bjelorusija, LL) 6:4, 6:3
Magda Linette (Poljska, Q) - Daria Gavrilova (Australija) 2:6, 6:0, 7:6(3)
Dominika Cibulkova (Slovačka, 5) - Carla Suarez Navarro (Španjolska) 6:3, 6:3
Shelby Rogers (SAD) - Risa Ozaki (Japan, WC) 6:2, 7:6(5)
Katerina Siniakova (Češka) - Jana Čepelova (Slovačka, Q) 1:6, 6:3, 6:4
Barbora Strycova (Češka) - Magdalena Rybarikova (Slovačka) 7:6(4), 7:6(2)