Branimir Korać • subota, 23.09.2017.

Pet današnjih dvoboja šestog kola Bundeslige donijelo je ukupno samo šest pogodaka, a među strijelcima bio je i Ante Rebić koji je zabio u porazu Eintrachta u Leipzigu...

Stuttgart nije uspio na svom travnjaku svladati Augsburg, dvoboj je završen bez pogodaka i pobjednika, a domaćin je bio bliže slavlju. Josip Brekalo krenuo je od prve minute i na travnjaku je bio sve do 64. minute kada ga je zamijenio Orel Mangala.

S ovim bodom Augsburg je nastavio niz utakmica bez poraza, ovo mu je četvrta zaredom, a posljednji poraz upisao je prije više od mjesec dana kada ga je svladao HSV s minimalnih 1:0.

Pogodaka nije bilo niti u dvoboju između Werdera i Freiburga čime su obje momčadi i nakon šest odigranih utakmica bez pobjede. Freiburgu je ovo četvrti remi dok je Werderu treći, a iza njih na ljestvici je samo Köln koji ima očajan ulazak u sezonu i pet poraza u prvih pet kola.

Tvrdu utakmicu odigrali su Mainz i Hertha, a Mainz je upisao pobjedu 1:0. U dvoboju bez previše prilika domaćinu je tri boda donio Pablo De Blasis koji je realizirao kazneni udarac u 54. minuti susreta. U samoj završnici susreta gosti su ostali i s igračem manje nakon nepotrebno zarađenog isključenja Vedada Ibiševića.

Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu u pobjedi Hoffenheima protiv Schalkea 2:0. Kramarić nije bio među strijelcima, ali odradio je dobrih 90 minuta.

Hoffenheim je stigao do tri boda izdržavši opasne nalete gostiju kojima je nedostajalo preciznosti i unatoč velikom broju pokušaja, malo je njih išlo u okvir gola.

Domaćin je stigao do vodstva u 13. minuti kada je Dennis Geiger dobio loptu na 20 metara, odlično primijetio prazan kut i poslao prizemnim udarcem loptu u mrežu.

Do same završnice susreta rezultat se nije mijenjao, a onda je Hoffenheim u 93. minuti došao do drugog pogotka i stavio točku na i. U kontranapadu domaćina Fahrmann je pokušao istrčavanjem presjeći loptu ispred Lukasa Ruppa, no loše je procijenio njezin let, promašio ju je i Rupp je lakoćom zabio za potvrdu pobjede.

Niko Kovač s Eintrachtom nije uspio izvući pozitivan rezultat na gostovanju u Leipzigu gdje je poražen 2:1. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je slavio, a jedini pogodak za goste postigao je Ante Rebić koji je ušao u igru u 56. minuti.

RB Leipzig stigao je do vodstva u 28. minuti pogotkom Augustina iz blizine da bi na 2:0 40 minuta kasnije povisio Timo Werner.

Rebić je vratio nadu Eintrachtu u 77. minuti kada je Wolf ubacio s desne strane, a hrvatski internacionalac iz blizine poslao loptu u mrežu za ipak konačnih 2:1.