Luka Medić • nedjelja, 24.09.2017.

Kompletirano je šesto kolo njemačke Bundeslige. Köln je stigao do prvih bodova u ovoj sezoni na gostovanju kod Hannovera, dok je Bayer Leverkusen bio bolji od HSV-a s uvjerljivih 3:0…

Nogometaši HSV-a odlično su otvorili sezonu i nakon prva dva kola imali su maksimalnih šest bodova. No, nakon dobrog uvoda uslijedio je pad u formi, HSV je u sljedeća četiri nastupa upisao četiri poraza, primio je deset golova, a nije zabio nijednog. Novi težak poraz HSV je doživio kod Bayera, domaći sastav slavio je s visokih 3:0. Hrvatski nogometaš Tin Jedvaj već duže vrijeme izbiva zbog ozljede, nije ga bilo ni u ovom susretu.

Od samog početka Bayer je preuzeo inicijativu i krenuo po pogodak, a do vodstva domaćini su stigli nakon 20 minuta igre. Henricks je ubacio u kazneni udarac, Bailey ju je spustio za Vollanda koji je preciznim udarcem pogodio lijevi kut za vodstvo svoje momčadi 1:0.

Tri minute kasnije domaćini su povećali prednost, ponovno je Bailey u ulozi asistenta, ovog puta je pronašao samog Alarija koji je s desetak metara u padu poslao Mathenia po drugi put u svega nekoliko minuta po loptu u mrežu.

Konačnih 3:0 domaćini su postavili desetak minuta prije kraja susreta, a po drugi puta na utakmici u listu strijelaca upisao se Volland. Brandt je nanizao nekoliko igrača i u kaznenom prostoru uposlio Alarija koji je izbjegao zaleđe. Nakon što je postigao pogodak za 2:0 Alario je dodao i asistenciju jer je u ovoj akciji, iako je mogao sam dovršiti, dodao za Vollanda koji je bez problema ubacio loptu u praznu mrežu.

S drugom pobjedom u šest utakmica Bayer je stigao do sedmog boda u ovoj sezoni i drži deseto mjesto. HSV je i dalje na onih šest bodova koja je osvojio u prva dva kola i sada je na 15. mjestu. U narednom kolu Bayer gostuje god velikih rivala Schalkea, dok HSV također dočekuje svoje rivale, u Hamburgu je na rasporedu Sjeverni derbi između HSV-a i Werdera.

Nogometaši Hannovera najugodnije su iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone. U prvih pet kola upisali su tri pobjede i dva remija te su bili uz bok Borussiji i Bayernu. S druge strane Köln je očajno otvorio sezonu i u prvih pet kola postigao je svega jedan zgoditak i nije osvojio nijedan bod. Iako je Hannover bio veliki favorit uoči susreta, domaćini nisu uspjeli slomiti posljednju momčad lige. Susret je završen bez golova, 0:0.

Već u šestoj minuti domaćini su stvorili prvu pravu priliku, no pokušaj Beboua glavom završio je pored gola. U 25. minuti poigravanje Sanea umalo je završilo tragično za domaćine. Kao posljednji igrač obrane izgubio je loptu od Cordobe. Napadač gostiju krenuo je na gol, ali Sane ga je sustigao i uspio ga omesti dovoljno da kolumbijski nogometaš u dresu Kolna pogodi vanjski dio mreže. Bila je to najveća prilika za goste u prvih 45 minuta.

Nekoliko minuta kasnije Sane se skoro upisao u strijelce, ali njegov pokušaj glavom nakon slobodnog udarca zaustavila je greda. U narednih 15-ak minuta nije bilo previše uzbuđenja.

U 56. minuti ponovno prijete gosti, ali pokušaj Bettencourta s vrha kaznenog prostora otišao je pored gola. U 62. minuti obje momčadi imale su priliku za pogodak. Prvu šansu stvorili su domaćini nakon slobodnog udarca, pokušaj Karamana s nekoliko metara otišao je preko vrata. U nastavku akcije gosti koriste nepostavljenu obranu domaćih, Bittencourt je ubacio u kazneni prostor, a Osako ne uspijeva prebaciti preko Tschaunera koji odličnom reakcijom ostavlja mrežu čistu. Vrijedi još izdvojiti i pokušaj Sanea iz slobodnog udarca, ali to je gostujući vratar Hom uspio obraniti.

Gosti na kraju mogu biti zadovoljniji, stigli su do prvog boda u ovoj sezoni. U idućem kolu u Köln stiže Leipzig, dok će Hannover niz bez poraza pokušati nastaviti na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach.