Gorica zasjela na vrh ljestvice Druge HNL, remiji drugih momčadi Dinama i Hajduka

Branimir Korać • četvrtak, 28.09.2017.

Odigrani su susreti osmog kola Druge HNL nakon kojeg je poziciju vodeće momčadi na ljestvici preuzela Gorica pobjedom protiv Solina...

Druga momčad Hajduka nije uspjela zadržati prednost koju je imala u Lučkom i u posljednjim trenucima susreta primila je pogodak i morala se zadovoljiti samo bodom. Kristijan Lovrić bio je dvostruki strijelac, zabio je za 1:0 u desetoj minuti pa za konačnih 2:2 u 89. Početkom drugog dijela Hajduk je stigao do preokreta postigavši dva brza pogotka preko Nejašmića i Šege, ali nije izdržao do kraja.

Pobjednika nije bilo niti u Dugopolju gdje je kod istoimenog domaćina gostovala druga momčad Dinama. Modri su izvukli remi 1:1 i tako ostali u samom vrhu lige. Poveli su u 24. minuti pogotkom Bojana Kneževića da bi Dugopolje poravnalo u 32. preko Mihaela Klepača.

U derbiju začelja Hrvatski dragovoljac i Kustošija također su odigrali 1:1 i još uvijek nemaju nijednu pobjedu. Pritisak na obje strane raste, a ovdje je Kustošija vodila od 27. minute golom Tomislava Hanžeka da bi Sven Jajčinović poravnao u 68.

Najefikasniji dvoboj odigran je u Novigradu gdje je istoimeni domaćin ugostio Sesvete i upisao poraz 3:2. Novigrad je poveo pa primio tri gola i onda s igračem manje u sudačkoj nadoknadi samo smanjio na konačnih 3:2. Marko Tolić postigao je tri pogotka za goste, a Tin Kolega jedan dok su strijelci za Novigrad bili Ante Živković i Antonio Samac. Živković je ujedno u 80. minuti napustio travnjak zbog drugog žutog kartona.

Pogodaka nije bilo u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin ugostio Šibenčane, ali zato su dva viđena u Velikoj Gorici gdje je domaća Gorica s 2:0 svladala Solin. Tim bodovima Goričani su ujedno zasjeli na vrh ljestvice. Pobjedu domaćinu donijeli su Marin Pejić i Michal Adam Maslowski.