Parižani uz četiri gola Stepančića uvjerljivo do novog slavlja, Vozab vrlo dobar u pobjedi Nimesa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.09.2017.

Odigrano je pet susreta trećeg kola francuskog rukometnog prvenstva, a od Hrvata posebno se istaknuo Tomi Vozab koji je bio najefikasniji u pobjedi Nimesa kod Cessona...

PSG je upisao i treću uvjerljivu pobjedu te čvrsto drži vrh ljestvice. Gostovao je kod Toulousea i slavio s glatkih 34:27. Već u prvom poluvremenu gosti su stekli prednost i u nastavku susreta nisu imali problema u održavanju iste. Na početku drugog dijela PSG je vodio 22:15, uspjeli su se domaćini približiti najviše na četiri gola zaostatka, ali bliže ne.

Odličan kod gostiju bio je Uwe Gensheimer s 11 golova, Luka Karabatić dodao je pet, a Luka Stepančić četiri uz stopostotan šut. Kod domaćina Jordan Bonilauri bio je strijelac šest puta dok su po pet golova dodali Pierrick Chele i Nemanja Ilić.

Neizvjesno je bilo u Rennesu gdje je Cesson ugostio Nimes i upisao poraz 24:23. Gosti su tako stigli i do druge pobjede dok je Cesson ostao u društvu četiri momčadi koje još uvijek nemaju nijedan bod. Osam minuta prije kraja Nimes je imao pet golova prednosti, Cesson se približio na samo gol zaostatka, ali Benjamin Gallego i Jeremy Suty postizali su pogotke s kojima su priječili domaćinu da dođe do posjeda za poravnanje.

"Jako sam zadovoljan našim stavom, zaslužili smo ova dva boda. Cijelim tijekom drugog poluvremena bili smo u vodstvu i iako je bilo lošijih trenutaka, znali smo kako doći do pobjede. Svi su pokazali pravi pristup i to je način na koji moramo nastaviti", kaže Suty.

Kod Nimesa Tomi Vozab bio je odličan sa sedam golova, a kod domaćina Allan Villeminot bio je strijelac šest puta. Kevin Bonnefoi dodao je deset obrana.

Novi prvoligaš Massy nalazi se na dnu ljestvice nakon novog visokog poraza. Ovaj put izgubio je kod Aixa 33:19 u dvoboju koji nije donio rezultatsku neizvjesnost. Kvalitetniji domaćin brzo se odvojio i u nastavku susreta rutinski održavao prednost te slavio s plus 14.

Najefikasniji kod Aixa bio je Jordan Camarero s četiri gola, a Jože Baznik imao je 12 obrana. Kod poraženih po četiri gola postigli su Ibrahima Sall, Patryk Walczak i Mirko Herceg.

Očekivanu pobjedu upisao je Montpellier koji je ugostio Tremblay, no do nje je došao dosta teško. Tek u drugom poluvremenu domaćin je slomio otpor povratnika u prvu ligu i na kraju je slavio s tri gola prednosti. 12 minuta prije kraja Tremblay je vodio 21:20, ali nakon toga Montpellier serijom 6:1 okreće susret i stvara razliku.

"Očekivali smo ovakvu utakmicu. Oni su se jako dobro pripremili za nas, a mi smo ušli u ritam igranja svaka tri dana i osjeti se mali umor. Međutim nismo paničarili, pronašli smo način kako se oporaviti tijekom meča. Ne možemo očekivati da ćemo svaku utakmicu otvoriti sa 6:0 kao protiv Chamberyja, nije bilo najljepše, ali pobjeda je tu", kaže Vincent Gerard.

Gerard je na kraju imao 12 obrana, šest pogodaka postigao je Mohamed Soussi, a po pet su dodali Melvyn Richardson i Valentin Porte. Kod gostiju po pet golova postigli su Pierre Marche i Samuel Honrubia, Luka Šebetić ostao je bez gola uz dva promašaja, a Damir Batinović bio je strijelac tri puta iz sedam pokušaja.

Ivry je stigao do prve pobjede slaveći na svom parketu protiv Sarana kojem je to prvi poraz. Domaćin je odradio dobru utakmicu i upisao pobjedu potpuno zasluženo. Nakon dva tijesna slavlja na startu, Sara ovaj put nije zadržao korak s protivnikom do završnice i morao je priznati Ivryju da je bio bolji.

Posebno raspoložen bio je Vasja Furlan s osam golova, a po pet su dodali Mahamadou Keita i Micke Brasseleur. Kod poraženih šesterostruki strijelac bio je Matthieu Drouhin.