Bundesliga, 7. kolo, 01.10.2017, 15:30 h
Hertha Berlin
Hertha Berlin 2:2 Bayern
Bayern

Dario Dodić • nedjelja, 01.10.2017.

U drugoj nedjeljnoj utakmici sedmog kola Bundeslige nogometaši Bayerna kiksali su u Berlinu kod Herthe. Imali su Bavarci u prvoj utakmici nakon što je otkaz dobio Carlo Ancelotti prednost od 2:0, no na kraju su upisali tek remi...

Carlo Ancelotti više nije trener aktualnog njemačkog prvaka Bayerna, ali to nije donijelo nikakav pozitivan šok u momčadi iz Münchena. Pod trenerskom palicom Willyja Sagnola Bayern je gostovao kod Herthe u Berlinu, imao je 2:0 i na kraju prokockao prednost i osvojio tek bod.

Neke se stvari očito nisu promijenile jer nije to prvi put da je na ovakav način Bayern prosuo prednost. Bavarski stroj više nije toliko moćan, bit će tu potrebne dublje promjene.

Činilo se na otvaranju susreta kako će ta trenersa promjena barem malo trgnuti nogometaše Bayerna, već u desetoj minuti došli su do vodstva - ubacio je Boateng, a Hummels lijepo glavom pogodio za 0:1.

Imala je i Hertha svojih prilika, dobro su igrali domaćini, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Bavaraca.

Činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno kada je u 49. minuti Lewandowski snalažljivo povisio na 2:0, no nisu se predali domaći nogometaši, vrlo su brzo stigli do izjednačenja. U 51. minuti se Haraguchi prošetao kroz obranu Bayerna i proigrao Dudu koji smanjuje zaostatak Herthe na 1:2.

Pet minuta kasnije Hertha se vratila u egal. Propusna obrana gostiju nije dobro reagirala nakon prekida, Kalou zabija za konačnih 2:2.

Još loših vijesti za Bayern stiglo je u 62. minuti, Ribery je zbog ozljede bio primoran napustiti igru.