Bundesliga, 7. kolo, 29.09.2017, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Dario Dodić • petak, 29.09.2017.

Schalke i Bayer Leverkusen su na Veltins Areni u Gelsenkirchenu otvorili sedmo kolo Bundeslige. Domaćini su lijepim pogotkom Goretzke došli u vodstvo, ali na kraju su se morali zadovoljiti bodom za koji se pogotkom u nastavku pobrinuo Leon Bailey...

Nakon dva prvenstvena poraza protiv Bayerna i Hoffenheima, navijači Schalkea nadali su se pobjedi njihovih ljubimaca na domaćem travnjaku protiv Bayera. U dobrom dijelu susreta Schalke je i pokazao više od igre, ali na kraju Bayer posve zasluženo dolazi do boda.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo Schalkeovim nogometašima. Nizali su domaćini napad za napadom, a posebno su opasno prijetili polovicom prvog dijela. S 20-ak metara je ljevicom opalio Oczipka, lopta je prozujala kraj desne vratnice.

Nakon nešto više od pola sata igre Schalke je poveo. Domaćini su dobili priliku iz slobodnog udarca u opasnoj zoni, Leon Goretzka lijepo pogađa kraj živog zida u desni kut Bayerovog gola, nemoćan je bio Leno. Minutu kasnije mogao je Schalke udvostručiti vodstvo. Sjajno je odapeo Konopljanka, lopta je išla u sami gornji desni kut, ali ovog puta odlično brani gostujući vratar.

Tek se u završnici prvog poluvremena probudio Bayer. Odlične su pokušaje imali Brandt i Volland, ali raspoložen je na golu bio Fahrmann.

Odmah na poluvremenu Bayerov trener Herrlich obavlja dvostruku zamjenu, u igru ulaze Havertz i Bailey umjesto Aranguiza i Bellarabija. Pogodio je Herrlich s izmjenama jer je upravo mladi Jamajčanin Leon Bailey unio puno živosti u Bayerov napad.

Mučila se Schalkeova obrana s Baileyjem, koji ju je natjerao na kapitulaciju u 61. minuti. Na desnoj ga je strani loptom uposlio Bender, Bailey ulazi u šesnaesterac i uz pomoć Nastasića, od kojeg se lopta na putu prema golu odbila, zabija za 1:1. Lopta je poprilično promijenila smjer i prevarila Fahrmanna, čak ni Bailey u prvom trenutku nije shvatio da je postigao gol.

Obje su momčadi do kraja susreta imale jednu veliku priliku za pogodak. Burgstallera zaustavlja Leno, dok je Baileyjev lijep prodor u četvrtoj minuti sučevog dodatka lijepo zaustavio Fahrmann.