Dario Dodić • subota, 30.09.2017.

Odigrane su četiri utakmice sedmog kola Bundeslige u redovnom subotnjem terminu. Eintracht Nike Kovača u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade došao do pobjede protiv Stuttgarta, prvi pogodak za domaćine djelo je Ante Rebića. Borussia Dortmund u gostima kod Augsburga upisala je pobjedu 2:1, pobjedonosni pogodak postigao je Shinji Kagawa...

Lakše se diše u Frankfurtu nakon što je u sedmom kolu Bundeslige Eintracht Nike Kovača s 2:1 svladao Stuttgart i tako došao do treće pobjede. Nije to bila posebno atraktivna utakmica, ali za razliku od prethodnih izdanja u kojima je Eintracht dominirao i kreirao šanse, a nije pobjeđivao, ovdje je situacija bila obrnuta. Ni Eintracht ni Stuttgart nisu impresionirali, ali je Kovačev sastav došao do sva tri boda.

Nije se previše toga dogodilo u prvih 45 minuta, ali je domaćin na odmor otišao s pogotkom prednosti nakon što je Ante Rebić iskoristio slabu reakciju obrane Stuttgarta i lagano poentirao kraj Zielera.

U nastavak je nešto bolje ušao Stuttgart što je u 61. minuti rezultiralo golom za izjednačenje. Tek što je ušao u igru, u prvom kontaktu s loptom Terodde na ubačaj Aogoa glavom zabija za 1:1.

Par minuta kasnije Eintracht se našao u teškoj situaciji, Falette je na samom rubu kaznenog prostora srušio Teroddea i zaradio crveni karton. Sudac Brych pokazao je na bijelu točku, ali se naknadno konzultirao s VAR-om i promijenio odluku jer je prekršaj bio izvan kaznenog prostora Eintrachta. Ispostavilo se kako je Falette donio dobru odluku jer je Terodde bio u sjajnoj situaciji za pogodak, Eintracht je s igračem manje u 94. minuti krasnim golom Hallera došao do sva tri boda.

Ante Rebić u igri je bio do 71. minute, dok je Josip Brekalo u dresu Stuttgarta u igru ušao u 61. minuti.

Do pobjede je uz dosta muke došla i Borussia Dortmund na gostovanju kod Augsburga. Svi su golovi pali u prvom poluvremenu, Borussia je nastavila sjajan niz i u sedmom kolu došla do šeste pobjede, slavili su gosti 2:1.

Već u četvrtoj minuti poveli su gosti kada je snalažljivi Jarmolenko petom zabio za 1:0 Borussije. Brzo su se u život vratili domaći nogometaši, u 11. minuti Caiuby glavom zabija za 1:1.

Pobjedu Borussiji donio je Shinji Kagawa u 23. minuti kada je krasnim lobom na dodavanje Jarmolenka zabio za konačnih 2:1. Tim je pogotkom Kagawa postao najbolji japanski strijelac svih vremena u Bundesligi s 38. golova.

U drugom je poluvremenu imala Borussija priliku za treći gol iz jedanaesterca, ali je mizernim pokušajem panenke Aubameyang poklonio loptu u ruke Hitzu.

• narada10830.09.2017. u 18:09
    Rebic puno bolji kad ne igra non stop na krilu. Ovo mu je drugi gol iz te pozicije.