Branimir Korać • utorak, 03.10.2017.

Prvi dvoboj drugog kola ABA lige odigran je u Beogradu gdje je FMP ugostio MZT i glatko slavio 100:72. Makedonci su se potpuno raspali u zadnjih deset minuta i tu je domaćin riješio pitanje pobjednika...

I FMP i MZT u prvom kolu pokazali su neke dobre stvari, no susrete su završili s različitim ishodom. FMP je poražen u gostima kod Cedevite, no pružio je jak otpor i hrvatski prvak nije tako lako došao do pobjede. S druge strane MZT je bio uspješniji, upisao je pobjedu na svom parketu protiv Partizana i u dobrom raspoloženju došao je na ovo gostovanje.

Međutim nije imao previše razloga za dobro raspoloženje nakon susreta, poslije prve tri solidne četvrtine, MZT se u posljednjoj potpuno raspao i upisao visok poraz.

"Naša velika energija u drugom poluvremenu odlučila je meč. Uz tako veliku energiju, lakše se i ispravljaju pogreške, samo moramo ovako nastaviti. Protivnika smo slomili ritmom i zadovoljni smo. Hvala MZT-u na fer i korektnoj igri", istaknuo je Radoš Šešlija.

Aleksandar Bursać susret je završio sa 17 poena, a Nemanja Nenadić dodao je 16 uz pet skokova. Kod MZT-a Eric Garcia ubacio je 16 poena, Brett Bailey 13, a Jure Lalić za 27 minuta 12 poena (4/6) uz četiri skoka.