Metalurg Skoplje 26:32 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb u zadnjih deset minuta slomio otpor Metalurga

Branimir Korać • utorak, 03.10.2017.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu u Skoplju na gostovanju kod Metalurga. Tako su prekinuli niz utakmica bez pobjede, a do oba boda došli su boljom igrom u samoj završnici susreta...

Vrlo važna pobjeda za rukometaše Zagreba koji su tako nakon četiri sušne utakmice napokon došli do pobjede. Upisali su je u Skoplju protiv Metalurga koji je opasno prijetio do posljednjih deset minuta.

Kasim Kamenica uoči susreta isticao je kako je pobjeda apsolutni imperativ i da si Zagreb ne smije dozvoliti mučenje do posljednjih trenutaka s momčadima poput Metalurga. Pobjeda je ostvarena, ali mučenja je ponovno bilo.

Najvećim dijelom susreta Zagreb je bio u vodstvu, no teško je dolazio do opipljivije prednosti. Na poluvremenu imao je vodstvo 13:12, a kada je u prvih pet minuta drugog dijela otišao na plus tri, činilo se da će slomiti domaćina.

Međutim nije bilo tako, vratili su se domaćini u utakmicu i preko Ilića poravnali na 20:20.

Tek u zadnjih deset minuta otpor Metalurga je posustao. Nakon što je odlični Halil Jaganjac smanjio na 26:25, krenula je serija Zagreba koji do kraja susreta radi 6:1 i na kraju bilježi pobjedu 32:26.

Cilj je ispunjen, bodovi su tu i nakon remija protiv Kristianstada i Celja te poraza od Szegeda i Vardara, napokon je hrvatski prvak stigao do pobjede i tako uzvratio Metalurgu za prošlosezonski poraz u ovoj dvorani 25:22.

U Zagrebovoj momčadi istaknuli su se Stipe Mandalinić s osam golova, Mario Vuglač dodao je sedam, Zlatko Horvat šest, a Matevž Skok upisao je deset obrana.

U momčadi Line Červara posebno raspoložen bio je mladi hrvatski reprezentativac Halil Jaganjac sa sedam golova, a Ante Tokić dodao je tri.

• narada10804.10.2017. u 20:57
    nelosa utakmica Plinara, u stvari prva dobra ove sezone, uz to nisu prokockali neko vodstvo. Nema veze sta to nije bio Metalurg od prije par godina. Treba utakmice dobiti u gostima. Stipe zabija kako i treba, al nije bio samo on, Skok je u bitnim trenucima obranio, Vuglac isto, a Zlaja je bio... [više na forumu]