Vodeni sportovi

Jugaši uvjerljivi u derbiju, Mladost lako protiv Budve, POŠK slavio u Rijeci

Branimir Korać • subota, 07.10.2017.

Počela je regionalna vaterpolska liga, a već prvo kolo donijelo je derbi u Dubrovniku gdje je gostovao Jadran iz Herceg Novog. Jugaši su to riješili u svoju korist i glatko slavili...

U derbiju prvog kola regionalne vaterpolske lige Jug je u Gružu ugostio Jadran iz Herceg Novog i upisao pobjedu 9:3. Vrlo dobra predstava Jugaša koji u sezonu kreću s izmijenjenom momčadi, ali prema prikazanom sposobnom za velike rezultate.

Jadran nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, Jug je fantastičnom obranom ostavio goste na samo tri postignuta gola pri čemu Marko Bijač i nije imao toliko puno posla s obzirom na sjajno odrađen posao igrača u polju. Posljednji pogodak Jadran je postigao sredinom druge četvrtine kada je smanjio na 4:3 da bi do kraja susreta Jug napravio seriju 5:0 i visoko slavio.

U domaćem sastavu Maro Joković i Vincenzo Renzuto postigli su po tri gola, a kod gostiju dva d tri pogotka djelo su Dimitrija Kriještorca.

Nakon razočaranja u kvalifikacijama za Ligu prvaka, Mladost je u novu sezonu regionalne lige krenula pobjedom protiv Budvanske rivijere. Slavila je s glatkih 13:7 u susretu koji je vrlo brzo usmjerila na svoju stranu.

Domaćin je na poluvremenu imao visokih 8:3 i već tada bilo je jasno da Crnogorci neće moći do bodova na Savi. U nastavku susreta domaćin je samo rutinski održao prednost.

Po četiri pogotka kod Mladosti postigli su Ivan Domagoj Zović i Andrija Vlahović, a kod gostiju po dva su postigli Boris Popović i Petar Ćetković.

Riječko Primorje drugu sezonu zaredom kreće s jako srezanim budžetom u odnosu na one slavne dane, a to će se osjetiti i na rezultatima. Početak je bio težak, u Rijeku je stigao POŠK koji je odnio pobjedu 9:7.

Splićani su do pobjede došli lakše nego što rezultat sugerira, u susret su krenuli s 4:0 i domaćin nije uspio zaprijetiti. Tek u završnici susreta smanjio je na 9:7, no bilo je prekasno za bolji rezultat.

Kod Splićana po dva pogotka postigli su Marko Elez, Marin Delić i Aljoša Kunac, a kod Riječana Maros Tkač postigao je tri pogotka.