Iznenađenje u Domu sportova: Igokea šokirala Cedevitu

Branimir Korać • nedjelja, 08.10.2017.

Cedevita je upisala prvi ovosezonski poraz i to na svom parketu gdje ju je svladala Igokea s 84:79. Momčad iz Laktaša odigrala je odličnu utakmicu i iznenadila Cedevitu koja nije bila u pravom izdanju...

Igokea je i u Zagrebu potvrdila kako će ove sezone biti vrlo vrlo neugodan protivnik. U sezonu je krenula porazom u produžetku protiv Petrol Olimpije, zatim je svladala Budućnost, a sada i Cedevitu te unatoč teškom rasporedu u prva tri kola na kontru ima već dvije pobjede.

Cedeviti je ovo prvi ovosezonski poraz u svim natjecanjima, prvi put našla se u situaciji da igra tijesnu završnicu i tu su se bolje snašli gosti koji su prelomili utakmicu tricom Ljubičića u završnici te nakon toga uspješno dovršili posao.

Od početka se vidjelo da će tu biti problema za domaćina i da stvari neće ići baš onako glatko kako su se svi nadali. Igokea je odlično krenula u utakmicu, nije dopustila Cedeviti preuzimanje konaca igre u svoje ruke te se čak i odvojila u završnici prve dionice na 25:17.

Zdovc je izmjenama pokušao pronaći dobitnu kombinaciju i tek u završnici prvog poluvremena nakon dobre role Karla Žganeca domaćin se uspio vratiti i poravnati na 39:39.

U drugom poluvremenu Cedevita je stigla do preokreta i vodstva, činilo se da će odvesti utakmicu u vode koje joj odgovaraju, međutim Igokea se nije predavala, stalno je bila "tu negdje" i ostvarila je prvi cilj, ostala je u igri za pobjedu do završnice susreta.

Serijom 9:0 u završnici susreta gosti su odredili u kojem će smjeru susret otići, nakon trice Ljubičića za 78:74, za Cedevitu više nije bilo povratka.

Pokušavao je domaćin nešto napraviti u završnici, ali Igokea je izdržala i odnijela pobjedu.

Predvodili su je Dorrell Wright s 22 poena i Vuk Radivojević sa 16 poena i šest asistencija. Kod Cedevite Demetris Nichols ubacio je 18 poena uz pet skokova dok je Kevin Murphy dodao 13 poena.