Suton dvoznamenkast u pobjedi Estudiantesa, Unicaja nadigrala Betis

Petar Jenjić • subota, 14.10.2017.

Prve dvije utakmice četvrtog kola ACB lige nisu ponudile prevelika uzbuđenja. Unicaja je na domaćem terenu upisala laganu pobjedu protiv Real Betisa, dok je Estudiantes slavio u gostima San Pablo Burgosa uz dobar nastup Gorana Sutona...

Treću pobjedu u sezoni upisala je Unicaja koja na domaćem terenu nije imala prevelikih problema protiv Real Betisa. Slavila je rezultatom 99:71 i tako ostavila današnje protivnike bez boda. Domaćin je na otvaranju susreta poveo s 10:0 i do kraja susreta bez većih problema sačuvao prednost. Samo je bilo pitanje kojom će razlikom pobijediti.

Domaćina je do pobjede predvodio Nemanja Nedović s 22 poena, Ray McCallum dodao je 16 koševa i šest asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Ryan Kelly sa 16 koševa i šest dodavanja.

Sličan razvoj rezultata mogli smo vidjeti i na utakmici San Pablo Burgos - Estudiantes, gdje je do nešto lakše pobjede došla gostujuća momčad rezultatom 87:72 i tako upisala prve bodove. S druge strane, San Pablo ostaje bez bodova.

Ipak, za razliku od Betisa, domaćin se držao jako dobro tri četvrtine, iako je gotovo stalno hvatao zaostatak. Još je na ulasku u posljednju četvrtinu zaostajao sedam razlike (64:57), no Estudiantes je pojačao kada je najviše trebalo i zaključio susret bez većih problema.

Niklas Caner-Medley s 15 koševa bio je najbolji u redovima pobjedničke momčadi. Goran Suton je za 22 i pol minute provedene na terenu ostvario učinak od 12 poena (4/8 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2), tri skoka i jedne asistencije.

Jedini raspoložen u redovima domaćina bio je Goran Huskić s 18 koševa.