Vrlo dobar Ivan Buva u pobjedi Istanbula, poraz Markotinog Ušak Sportifa

Petar Jenjić • subota, 14.10.2017.

Odigrane su četiri utakmice drugog kola turskog prvenstva u kojima su po pobjedu i poraz upisali hrvatski košarkaši. Ivan Buva bio je vrlo dobar u slavlju Istanbula, dok je Damir Markota odigrao gotovo cijeli susret u porazu Ušak Sportifa...

Drugu pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Yesilgiresuna na teškom gostovanju kod Bešiktaša, završilo je 94:91. Domaćin je šest minuta prije kraja imao dvoznamenkastu prednost (74:64), ali je vrlo brzo ispustio i morao izvlačiti produžetak u posljednjim sekundama, pogodio je Augusto Lima.

Ipak, produžetak nije donio toliko željenu pobjedu. Rashad James pogodio je za vodstvo gostiju 24 sekunde prije kraja (92:91), Bešiktaš zatim radi prekršaj u napadu, a Kenneth Boynton s linije slobodnih bacanja zaključuje današnji susret.

Rashad James predvodio je goste do pobjede, bivši igrač Cedevite zaključio je susret s 25 poena, a pridružio mu se Kenneth Boynton s 22 koša i sedam asistencija. Augusto Lima s 18 poena i devet skokova bio je najbolji kod Bešiktaša.

Gaziantep se namučio protiv Pinar Karsiyake, ali je u samoj završnici uspio doći do pobjede, slavio je s minimalnih 74:73. Iako nijednom nije ispustio vodstvo u posljednjoj četvrtini, domaćin nije uspio zaključiti utakmicu bez napetosti. Dewayne White ubacio je poene za vodstvo 74:72, na drugoj strani Jarrod Jones uspio je pogoditi tek jedno slobodno bacanje i tako ostavio svoju momčad bez produžetka.

Sean Armand s 22 poena, pet skokova i pet asistencija te Victor Rudd s 21 poenom i 11 skokova predvodili su domaćina do pobjede. Najbolji je kod gostiju bio spomenuti Jarrod Jones s 18 koševa i 16 skokova.

Buyukčekmece nije bio pretežak protivnik za Istanbul BB koji je na domaćem parketu slavio sa 82:70 i tako upisao prvu pobjedu u sezoni. Osim tijekom prvih nekoliko minuta domaćin nije ispuštao prednost cijelu utakmicu, a uoči posljednjih četvrtine imao je 15 koševa prednosti (61:46). Gosti su do kraja uspjeli tek malo ublažiti poraz.

Domaćine je do slavlja predvodio Eric Buckner s 18 koševa. Ivan Buva je zaključio susret s 13 poena (5/8 za dva, slobodna bacanja 3/4), pet skokova i jednom blokadom za nešto manje od 17 minuta provedenih na terenu. Merhtan Mutlu i Evaldas Kairys ubacili su po 12 koševa za goste.

Na stopostotnom učinku ostao je Tofaš koji je u gostima kod Ušak Sportifa slavio s 86:73. Domaćin nijednom nije uspio ozbiljno zaprijetiti protivniku koji je kontrolirao cijeli susret. Gosti su već u prvoj dionici imali 15 koševa viška (22:7), ne ispustivši dvoznamenkastu prednost do samog kraja.

Do pobjede ih je predvodio Jeffrey Morgan s 15 koševa i deset skokova. Najbolji je kod domaćina bio Jordan Hamilton s 20 koševa i deset skokova. Damir Markota zaključio je susret s osam poena (1/3 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 0/1), šest skokova i dvije asistencije za 34 i pol minute na terenu.