Perasoviću prva velika pobjeda u novoj sezoni, u derbiju svladao Obradovićev Fenerbahče

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.10.2017.

Prvi veliki ovosezonski turski derbi okončan je pobjedom Anadolu Efesa koji je nadigrao Fenerbahče. Zanimljivo je bilo i u dvoboju Darušafake i Galatasaraya gdje je domaćin bio uspješniji...

U velikom derbiju turskog prvenstva Anadolu Efes ugostio je Fenerbahče i svladao ga s 84:80. Mogla je i trebala to biti i uvjerljivija pobjeda Efesa, no u posljednjoj četvrtini Fenerbahče se probudio, posve se približio, ali domaćin je ipak zadržao prednost i upisao pobjedu.

Velimir Perasović može biti zadovoljan kako su njegovi igrači odradili posebno prve tri dionice tijekom kojih su dominirali i zasluženo stigli do visoke prednosti. Fenerbahče je ipak u zadnjoj dionici pokazao kvalitetu, ali nije uspio doći do preokreta.

Errick McCollum predvodio je Efes s 29 poena, šest skokova i pet asistencija, Ricardo Julio Ledo dodao je 13 poena i šest skokova, a Kruno Simon za 32 minute ubacio je 12 poena (1/3 za dva, 3/7 za tri).

Kod Fenera Bradley Wanamaker ubacio je 20 poena, a Melih Mahmutoglu 16.

Darušafaka je u neizvjesnoj završnici upisala pobjedu protiv Galatasaraya 69:67. U neizvjesnom dvoboju domaćin je uglavnom bio u prednosti, a Kubanac Howard Sant-Roos zakucavanjem u kontri u završnici susreta donio je domaćinu pobjedu.

Jajuan Johnson s 22 poena i sedam skokova te Scott Wilbekin sa 16 poena predvodili su domaćina, a kod Galatasaraya Emir Preldžić ubacio je 16 poena uz sedam skokova dok je Rakeem Christmas dodao 12 poena.

Sakarya je na svom parketu svladala Trabzonspor s 87:82. Trabzonu je to i druga ovosezonska utakmica bez pobjede, a Tomislav Zubčić u 15 minuta ostao je bez poena uz šut 0/1 za dva i 0/3 za tri poena te dva uhvaćena skoka. Pobjednika je predvodio Calvin Harris s 24 poena, a kod poraženih Brady Heslip ubacio je 23 poena uz tricu 5/10.

Eskisehir je u nimalo lijepom susretu za gledanje upisao pobjedu u gostima kod Banvita 58:55. Vrlo skroman nastup domaćina koji je prvog pojedinca imao u Jacobu Odumu s 13 poena i pet skokova, a goste je do pobjede predvodio Earl Rowland s 22 poena.