Dobri nastupi Tomića i Popovića u pobjedama Fuenlabrade i Barcelone, Real slavio u derbiju kola

Petar Jenjić • nedjelja, 15.10.2017.

Odigrano je i preostalih šest utakmica 4. kola španjolske ACB lige. Fuenlabrada je ostala na stopostotnom učinku pobjedom protiv Baskonije uz dobar nastup Marka Popovića, dok je madridski Real u derbiju kola slavio u gostima kod Valencije. Ante Tomić odigrao je dobru utakmicu u visokoj pobjedi Barcelone koja je potpuno nadigrala Obradoiro...

Na stopostotnom učinku ostaje i Fuenlabrada koja je danas razveselila svoje navijače domaćom pobjedom nad Baskonijom. Završilo je rezultatom 80:75, iako je moglo biti i puno jednostavnije. Fuenlabrada nijednom nije bila u zaostatku, a uoči posljednjih deset minuta imala je 18 koševa viška (65:47). Međutim, Baskonia se vrlo dobrom završnicom vraća u egal, dolazi na samo dva poena minusa (77:75), ali za nešto više nije bilo vremena.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Paco Cruz s 15 koševa, Marko Popović je dodao 13 poena (1/2 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2), pet skokova i dvije asistencije za 27 minuta na terenu.

Gostujuću momčad predvodio je Tornike Šengelia s 20 poena i šest skokova.

Velikim preokretom u završnici susreta Bilbao je na domaćem parketu svladao Zaragozu rezultatom 77:72 i nanio joj četvrti ovosezonski poraz. Još su u 35. minuti gosti imali deset koševa prednosti (72:62), ali do kraja utakmice su ostali bez ubačenog poena. Odlična igra domaćinu je donijela seriju 15:0 i drugu uzastopnu pobjedu ove sezone.

Jonathan Tabu sa 17 poena i pet asistencija te Dejan Todorović s 11 koševa predvodili su Bilbao do pobjede. Najbolji su kod gostiju bili Janis Blums i Tomas Bellas s 13 koševa.

Prvu pobjedu u sezoni upisala je MoraBanc Andorra koja je kod kuće pobijedila Gran Canariju 78:76 i tako joj nanijela prvi poraz. Domaćin je igrao bolje kroz veći dio susreta, ali je nepotrebno zakomplicirao završnicu. Imao je 12 koševa viška (73:61) pet minuta prije kraja, no doveo se u situaciju da mora braniti zadnji napad. Ipak, Marcus Eriksson nije bio precizan za goste pa je Andorra mogla odahnuti.

Domaćina je do pobjede predvodio Jaka Blažić s 19 poena i osam skokova, Oliver Stević je dodao 12 koševa i devet skokova. Najučinkovitiji je kod Gran Canarije bio Albert Oliver sa 16 koševa.

Barcelona je na domaćem terenu pregazila Obradoiro rezultatom 102:58, u jednosmjernoj utakmici u kojoj nikakve napetosti nije bilo. Sve je bilo riješeno već do kraja poluvremena koje je katalonska momčad dobila sa 49:22.

Pierre Oriola s 19 poena bio je najučinkovitiji u redovima Barcelone, Ante Tomić je zaključio susret s 11 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 1/2), šest skokova i pet asistencija za 17 minuta na terenu. Matt Thomas s 19 koševa bio je najbolji kod gostiju.

U reprizi finala iz prošle sezone Real Madrid je slavio u gostima kod Valencije 86:82 i tako ostao na stopostotnom učinku. Iako su gosti vodili kroz veći dio susreta, a pet minuta kasnije i dvoznamenkastom razlikom, Valencia se nije predavala i ostala je u igri sve do same završnice.

43 sekunde prije kraja došla je do minimalne prednosti preko Aarona Doornekampa, ali to je bilo sve od Valencije. Na drugoj strani tricom uzvraća Jeffrey Taylor, domaćin ne uspijeva realizirati sljedeći napad pa Facundo Campazzo u posljednjim sekundama utakmice potvrđuje slavlje Reala.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Anthony Randolph s 18 poena, a na rubu triple-double učinka ostao je Luka Dončić koji je dodao 16 koševa, sedam skokova i deset asistencija. Will Thomas i Tibor Pleiss ubacili su po 15 koševa za Valenciju.