Vardar Skoplje 30:23 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao novi poraz u gostima kod Vardara

Mihaela Bradovski • utorak, 17.10.2017.

Niti u drugom dvoboju ove sezone PPD Zagreb nije imao šanse protiv Vardara. Gosti su izdržali 25 minuta nakon čega su potonuli u poraz 30:23...

Iako su u Skoplje otputovali kao optimisti te se nadali da će izvući pozitivan rezultat, rukometaši Zagreba ponovno su glatko poraženi. Iako je Vardar još tijekom vikenda imao težak dvoboj s Barcelonom u Ligi prvaka, a Zagreb imao dva dana odmora više, to se nije osjetilo na igri.

Vrlo snažni Makedonci imali su taj luksuz da su mogli odmoriti Arpada Šterbika i Luku Cindrića te svejedno glatko slave. Gosti su jedno vrijeme držali priključak, ali Vardar se ipak pokazao prejakim i zasluženo slavio.

Još pet minuta prije kraja prvog dijela Zagreb je zaostajao samo 10:9, ali od tog trenutka pa do kraja prvog poluvremena Vardar radi seriju čak 7:1 i potpuno se odvaja.

U nastavku susreta Zagreb je pokušavao smanjiti zaostatak, dva puta došao je na minus četiri, ali to je ujedno bila granica ispod koje nije mogao.

Završilo je 30:23 za Vardar koji je tako nastavio stopostotni niz u regionalnoj ligi dok je Zagreb upisao već drugi poraz u šest utakmica.

Najbolji kod Vardara bili su Strahinja Milić sa 17 obrana, s po šest golova Igor Karačić i Timur Dibirov te Vuko Borozan s pet pogodaka. Ivan Čupić bio je strijelac dva puta.

U gostujućem sastavu Stipe Mandalinić postigao je osam pogodaka, ali i ispucao čak 16 lopti.