Vinogradar i Opatija nastavljaju međusobnu borbu, Zagorec nastavlja s odličnim izdanjima

Ivan Šola • ponedjeljak, 23.10.2017.

Odigrano je 12. kolo 3.HNL Zapad u kojem su se vodeći dvojac Vinogradar i Opatija novim domaćim pobjedama malo odvojili od konkurencije. Derbi kola u Kurilovcu između Udarnika i Krka završio je bez pobjednika, također bez pobjednika svoje utakmice su odigrali Vrbovec i Dubrava, te Maksimir i Špansko. Do uvjerljive gostujuće pobjede stigli su sve bolji nogometaši Krapinskog Zagoreca, a minimalnu pobjedu ostvario je i bivši prvoligaš Zagreb na gostovanju u Vrapču.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su na gostovanju kod posljednjeplasirane ekipe Vrapča slavili s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti kada je jedini pogodak na utakmici postigao Milivoj Govorko precizni pogodivši mrežu nemoćnog domaćeg vratara Franje Šonjića. Zagrebaši su s ova tri boda zadržali peto prvenstveno mjesto, dok nogometaši Vrapča drže dno tablice s tek jednom prvenstvenom pobjedom.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši sisačke Segeste koji su na domaćem terenu pred svojim gledateljima s minimalnih 1:0 nadigrali Jadrana iz Poreča i tako ostvarili tek svoju drugu prvenstvenu pobjedu. Jedini pogodak na utakmici postignut je u četvrtoj minuti kada je najmlađi igrač u domaćoj momčadi Luka Kožič poslao loptu u mrežu za 1:0. U 34. minuti domaći su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Veli Zenuni, i tako ranije otišao put svlačionice. Brojčani višak gosti nisu uspjeli iskoristiti, pa su tako nogometaši Segeste osvojili velika tri boda u borbi za ostankom u ligi.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Dugom Selu gdje su istoimeni domaćin i Pazinka iz Pazina odigrali miroljubivo bez pobjednika. U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici gdje nije bilo previše prilika, mreže se nisu tresle, pa je samim time ova podjela bodova najrealniji ishod subotnje utakmice.

Najefikasnija utakmica odigrana je na Pešćenici gdje je su gledatelji vidjeli čak šest pogodaka u pobjedi gostiju iz Krapine nad domaćim Haškom 4:2. Gosti su poveli već u 11. minuti kada je Filip Hanžić spretnim udarcem doveo Zagorec u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Stjepan Poljak povisio je prednost na 0:2. Do kraja poluvremena domaćini su smanjiti, igrala se 32.minuta kada je Ante Antić Čulo pogodio gostujuću mrežu za 1:2. U nastavku utakmice bolja igra domaćih nogometaša okrunjena je u 69. minuti kada je Mirko Šugić vratio utakmicu u egal 2:2. Kada se očekivala podjela bodova, najbolji gostujući napadač Matija Smrekar iskoristio je neopreznost u obrani HAŠK-a i preciznim udarcem doveo goste u vodstvo, a konačan rezultat utakmice postavio je Dino Postonjski u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je vodeća momčad prvenstva Vinogradar koja je na domaćem terenu s visokih 4:0 porazila Trnje. Igrala se 18. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Jakov Medić, te se s tom prednošću otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu totalno jednosmjerna utakmica gdje su gosti pokušavali doživjeti što manji poraz. Vinogradar je vodstvo udvostručio u 49. minuti kada je Filip Šćrbec preciznim udarcem zatresao mrežu za 2:0. Do kraja utakmice gosti su vadili još dva puta loptu iz svoje mreže, a oba zgoditka za domaćine postigao je prvi topnik lige Igor Prijić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje su istoimeni domaćin i Dubrava podijelili bodove. Igrala se 26. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Mario Ćosić, a samo šest minuta kasnije Dragan Juranović vratio je goste u egal 1:1, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu igrao također izjednačen nogomet s vrlo malo prilika s obje strane. Međutim gosti su u 76. minuti došli do preokreta kada je Muhamed Alghoul iskoristio neopreznost domaće obrane i doveo Dubravu u vodstvo. Domaćini se ipak vraćaju u 86. minuti kada je glavni sudac utakmice Igor Marić opravdano pokazao na bijelu točku, a sigurni realizator za 2:2 bio je Matija Dimović. Na samom kraju utakmice drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je Josip Colarić.

Derbi kola odigran je u Kurilovcu gdje su u vrlo zanimljivoj utakmici bodove podijelili domaći Udarnik i Krk. Gosti su poveli u 18. minuti kada je Robert Brdar preciznim udarcem matirao domaćeg vratara Domagoja Kranjčeca za 1:0, ali se domaći nogometaši do kraja prvog dijela vraćaju u egal zgoditkom Nikole Brajka. U nastavku utakmice mreže su mirovale sve do 73. minute kada svojim drugim zgoditkom Robert Brdar ponovno dovodi Krk u prednost. Ipak da svi bodovi ne odu na otok pobrinuo se Filip Hodak koji je u 84. minuti utakmice postavio konačan rezultat 2:2.

Još jedna podjela bodova viđena je u dvoboju zagrebačkih kvartova gdje su Maksimir i Špansko odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Gosti su poveli na samom kraju prvog poluvremena kada je Franko Knez poslao loptu u domaću mrežu i tako šokirao simpatizere Maksimira. U drugom dijelu puno bolja igra domaće momčadi koja je okrunjena u 56. minuti kada je Marin Žugaj poslao loptu u mrežu gostujućeg vratara Ante Topića za 1:1. Do kraja utakmice domaćini su bili nešto bliži pobjedi, ali su se gosti uspjeli obraniti i tako zasluženo uzeti vrijedan bod.

Susjedski derbi odigran je u Opatiji gdje je istoimeni domaćin u burnoj završnici uspio slomiti Rudara iz Labina. Sve bitno na utakmici dogodilo se u posljednjih dvadeset minuta. Igrala se 69. minuta kada je izravni crveni karton zaradio gostujući igrač Edi Topić, da bi samo deset minuta kasnije gosti ostali bez još jednog igrača zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice Igor Jurčić zaradio je izravni crveni karton. Nakon toga domaćini su izveli kazneni udarac kojeg je sigurno u vodstvo Opatije pretvorio Alen Matovina, kako će se kasnije pokazati za konačnu pobjedu 1:0.