Luka Medić • četvrtak, 26.10.2017.

Kompletirana je šesnaestina finala francuskog nogometnog Liga kupa. Strasbourg je pred svojim navijačima izbacio Saint Etienne, dok je Lille bio bolji od Valenciennesa...

Odigrano je preostalih osam susreta francuskog Liga kupa. Od njih osam, dvije utakmice riješene se tek nakon jedanaesteraca. Lille je pred svojim navijačima ugostio Valenciennes, a momčad iz prve lige do prolaska nad drugoligašem stigla je tek nakon izvođenja jedanaesteraca. Domaći sastav dva puta je imao prednost, a gosti su se oba puta uspjeli vratiti. Pogodak za 2:2 postigli su u posljednjim trenutcima susreta, u 91. minuti iz jedanaesterca. Nakon toga uslijedili su kazneni udarci. U prvih pet jedanaesteraca svaka momčad postigla je po tri pogotka. Susret je riješen u sedmoj seriji kada je Pierre-Charles promašio za Valenciennes, a Mendes pogodio za Lille.

Preko kaznenih udaraca do sljedeće razine stigao je i Strasbourg koji je ugostio Saint Etienne. Iako su gosti bili blagi favoriti, domaćini su poveli u 35. minuti preko Bahokena. Taj rezultat na semaforu je stajao sve do pred kraj susreta kada je u 84. minuti strijelac za izjednačenje bio Hernani. Kako u preostalom vremenu nije bilo zgoditaka, krenuli su kazneni udarci. Odmah u prvoj seriji Hamouma je promašio za Saint Etienne. Kako su svi ostali izvođači bili precizni Strasbourg je slavio s 5:4 i tako prošao dalje.

U još dvije utakmice susrele su se prvoligaške momčadi. Troyes je na svom stadionu ugostio Amiens, a gosti se kući vraćaju s vrijednom pobjedom od 2:1. Konate je goste doveo u vodstvo u 40. minuti, a uskoro nakon povratka s odmora izjednačio je Bellugou. Ipak desetak minuta prije kraja Amiens je uspio postići pobjednički pogodak, za 2:1 pogodio je Ielsch.

Identičnim rezultatom Rennes je slavio na gostovanju kod Dijona. Domaćini su poveli u 15. minuti preko Sammaritana. Ipak gosti su prvo u 43. minuti izjednačili preko Khazarija, a poslije, u 87. minuti preko Hunoua stigli do pobjede.

Najveću senzaciju napravio je drugoligaš Tours koji je pred svojim navijačima slavio protiv prvoligaša Nantesa s 3:1. Domaćini su sva tri pogotka postigli u prvih 20 minuta. Angers je pred svojim navijačima slavio protiv Nancyja. Domaćini su u pet minuta postigli dva pogotka, u 12. je strijelac bio Ciss, u 17. Guillaume. Gosti uzvraćaju još i jače, u svega dvije minute postigli su dva pogotka i tako se vratili u život. U 58. strijelac je bio Eler, dvije minute kasnije Dembele. I onda kada su svi očekivali jedanaesterce, ukazao se hrvatski nogometaš Mateo Pavlović koji je svojim pogotkom u 92. minuti srušio Nancy i odveo Angers u osminu finala.

Metz je slavio nad Red Starom s 1:0, dok je Toulouse bez većih problema s 4:2 izbacio Clermont.