Prva pobjeda MoraBanc Andorre, Partizan poražen kod Limogesa

Petar Jenjić • utorak, 31.10.2017.

Odigrane su dvije utakmice četvrtog kola Eurokupa u kojima su do pobjeda stigle domaće momčadi. MoraBanc Andorra je bez većih problema svladala Levallois, dok je Limoges u posljednjoj četvrtini slomio otpor beogradskog Partizana...

Do prve pobjede u Eurokupu stigla je MoraBanc Andorra koja na domaćem terenu nije imala prevelikih problema s Levalloisom, slavila je rezultatom 79:61. Domaćin je već na poluvremenu imao 13 koševa viška (41:28), a do kraja utakmice nije ispuštao dvoznamenkastu prednost.

Domaćina su s po 12 koševa predvodili Moussa Diagne (sedam skokova) i David Walker. Najbolji je kod gostiju bio Gavin Ware s 14 koševa i osam skokova.

Treći poraz u ovom natjecanju upisao je Partizan koji je izgubio na gostovanju kod francuskog Limogesa 92:83. S druge strane, domaćinu je ovo druga pobjeda i sada je na omjeru 2-2.

Tijekom prvih 20 minuta domaćin je imao prednost, no Partizan nije dopuštao odlazak na značajniju razliku. Limoges je održavao razliku sve do završnice treće četvrtine kada srpska momčad dolazi do vodstva (63:61). Nakon toga uslijedila je serija domaćina 8:0 koji je početkom posljednje dionice došao i do dvoznamenkaste prednosti te tako prelomio susret u svoju korist.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Axel Bouteille s 21 poenom i pet skokova, Mam Jaiteh je dodao 18 koševa i sedam skokova. Partizan je predvodio Patrick Miller sa 17 koševa, pet skokova i pet asistencija.