Tricaški raspoložena Cedevita stigla do nove pobjede u Eurokupu

Petar Jenjić • srijeda, 01.11.2017.

Košarkaši Cedevite vrlo dobrom su utakmicom u Domu sportova nadigrali Uniks Kazan i svladali ga rezultatom 94:74. Druga je to pobjeda momčadi Jure Zdovca u Eurokupu ove sezone...

Vrlo dobru utakmicu odigrali su košarkaši Cedevite u sklopu četvrtog kola Eurokupa, zagrebačka momčad na domaćem je parketu bila bolja od Uniks Kazana rezultatom 94:74 i tako stigla do druge pobjede u ovom natjecanju.

Napadački raspoloženi Vitamini nisu ostavljali previše prostora svom protivniku koji se, naprotiv, šuterski jako mučio. Momčad Jure Zdovca za tricu je šutirala sjajnih 14/25 (56%), dok je šut za dva ostao na 50% (17/34).

Četiri trice u prve četiri minute utakmice ubacila je Cedevita, a do kraja četvrtine još tek jednom poentirala iz igre. Srećom po domaćina, Uniks to nije uspio iskoristiti na najbolji mogući način pa je imao tek četiri koša viška na kraju prve dionice (19:15).

Napadački raspoloženi Džanan Musa ubacio je deset od 12 koševa svoje momčadi na otvaranju druge dionice čime je vratio prednost na stranu domaćina. U šest minuta igre Cedevita je ubacila ukupno 21 poen kojima je došla do osam koševa viška (36:28).

Najviše problema Cedevita je imala pod košem, Stephane Lasme ubacio je gotovo polovicu koševa svoje momčadi, ali bio je usamljen što se tiče napadačkog učinka pa je zagrebačka momčad uspijevala održati prednost. Tricom Kevina Murphyja stigla je do 11 razlike u 24. minuti (55:44).

Kako su minute odmicale tako je Cedevitina prednost rasla, ubrzo su Vitamini došli i do +19 (67:48) na krilima već spomenutog Muse. Do samog kraja susreta bilo je tek pitanje kojom će razlikom slaviti.

Džanan Musa je zaključio susret s 20 poena čime je predvodio Cedevitu do pobjede. Roko Ukić je dodao 18 koševa, a Will Cherry 17 poena. Najbolji je kod gostiju bio Stephane Lasme s 24 poena i sedam skokova.