Varaždin i Novigrad prekinuli loš niz, Sesvećani slavili kod lidera

Mihaela Bradovski • subota, 11.11.2017.

Odigrana su četiri susreta 16. kola Druge HNL. Veliku pobjedu u gostima kod Dinama II upisale su Sesvete koje tako potvrđuju odličnu formu...

Varaždin je prekinuo seriju negativnih rezultata domaćom pobjedom protiv Lučkog 1:0. I gosti su isto tako dugo bez pobjede, samo što će oni na prekid ove loše serije još neko vrijeme pričekati.

Pobjedu Varaždinu pogotkom u 90. minuti donio je Dejan Glavica koji je tako svladao bivšeg vratara Varaždina iz prvoligaških dana Miroslava Koprića.

Lider prvenstva Dinamo II oslabljen je dočekao zahuktale Sesvećane i bez dijela igrača koji su po reprezentativnim selekcijama poražen je 2:0.

Modri su tako upisali drugi u nizu domaći poraz, nakon Hajduka II s Hitrec-Kaciana pobjedu odnose i Sesvećani. Zasluženo su gosti slavili golovima Antonija Štimca i Ivana Mamuta.

Samo jedan pogodak viđen je u Šibeniku gdje je gostovala posljednjeplasirana Kustošija. Gosti su ne tako davno povezali dvije pobjede, prve i jedine u ovoj sezoni, naznačili dizanje, ali sada su opet u negativnom nizu i izgubili su tri susreta zaredom.

Šibenčani su slavili zahvaljujući pogotku Mohammeda Aliyua u 75. minuti te su zadržali vodstvo do kraja susreta i tako se pomaknuli u sredinu ljestvice.

Nakon dugo vremena napokon je slavio Novigrad koji je na svom stadionu ugostio Solin i odnio pobjedu 2:0. Istrani su tako stigli do četvrte ovosezonske pobjede, odmaknuli se od Kustošije na šest bodova razlike, a devetoplasirani Solin bježi im tri boda.

Pobjedu Novigradu donijeli su Kristijan Batelić golom u 49. minuti te Nemanja Belaković koji je zabio u 76. minuti.