Liga prvaka, skupina A, 8. kolo, 19.11.2017, 17:00 h
Nantes 28:27 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb propustio veliku priliku u dramatičnoj završnici u Nantesu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.11.2017.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u dramatičnoj utakmici u Nantesu gdje je domaćin slavio 28:27. Mario Vuglač poravnao je 12 sekundi prije kraja da bi domaćin odmah zabio na prazan gol. Zagreb je probao brzo doći do novog poravnanja, ali Kontrecov pokušaj obranio je Dumoulin...

Zagreb je u vrlo teškom razdoblju u kojem niže one najteže protivnike u Ligi prvaka, a uoči početka te serije susreta tražila se barem jedna pobjeda koja bi pomogla u borbi za prolazak skupine. Protiv Barcelone i Vardara hrvatski prvak nije bio niti blizu tog ostvarenja, ali zato je u Nantesu imao veliku priliku.

Domaćin se nudio, nije odigrao bajnu utakmicu, ali u završnici susreta ipak je izvukao pobjedu iako je Mario Vuglač 12 sekundi prije kraja poravnao na 27:27.

Od početka se vidjelo da će ovo biti izjednačeniji dvoboj i svakako bolji za Zagreb nego posljednja dva. Tamo nisu bili Zagrebaši konkurentni Barceloni i Vardaru, ali ovdje je priča bila drugačija i iako je Cyril Dumoulin bio odličan na vratima domaćina te skupio 14 obrana, Zagreb je držao dvoboj u neizvjesnosti do posljednje sekunde.

U prvom poluvremenu najveće probleme gostima stvarao je Romain Lagarde koji je s vanjskih pozicija "bušio" Kastelica, a najveću prednost Nantes je imao kada je poveo s 11:8.

U drugom dijelu Zagreb je odmah uhvatio priključak i poravnao na 13:13 nakon čega je Nantes otišao na svojih najviših plus dva u tom razdoblju, no nakon što su Mrakovčić i Bičanić poravnali na 20:20, nitko više nije imao dva gola viška.

Zagreb je tri puta imao gol prednosti, no u završnici on je bio taj koji je hvatao zaostatak.

U dramatičnoj posljednjoj minuti prvo je Nicolas Claire 30 sekundi prije kraja doveo Nantes do vodstva 27:26, nakon čega Kasim Kamenica zove minutu odmora, a Vuglač 12 sekundi prije kraja poravnava na 27:27.

Kako je Zagreb igrao bez vratara, nije stigao izvršiti dovoljno brzu izmjenu i Nantes je odmah odgovorio golom Kleina za 28:27. Ostalo je tek nekoliko sekundi do kraja, uslijedila je lopta prema Kontrecu koji dolazi pred Dumoulina, ali francuski vratar brani njegov pokušaj sekundu prije kraja.

Zagreb ostaje u teškoj poziciji sa samo dva osvojena boda.

Nantes - PPD Zagreb 28:27 (13:12)

Nantes: Cyril Dumoulin (14 obrana), Arnaud Siffert, Romain Lagarde 4, Guillaume Saurina 1, Rudolf Faluvegi 1, Nicolas Claire 3, Senjamin Burić 6, Dominik Klein 3, Dragan Pechmalbec, Nicolas Tournat 1, Rock Feliho, Jerko Matulić 2, Kiril Lazarov 5, Eduardo Gurbindo 1, David Balaguer 1, Michel Junior Matiaba-Tuzolana

PPD Zagreb: Matevž Skok (6 obrana), Urh Kastelic (5 obrana), Žarko Marković 3, Luka Mrakovčić 2, Josip Božić Pavletić, Tin Kontrec 2, Igor Vori 2, Dobrivoje Marković 1, Zlatko Horvat 1, Leon Šušnja 1, Josip Valčić 2, Tonči Valčić, Stipe Mandalinić 5, Matej Hrstić, Mario Vuglač 2, Damir Bičanić 6

Sedmerci: Nantes, PPD Zagreb 1/1 (Horvat 1/1)

Isključenja: Nantes 8 minuta (Gurbindo, Tournat 2, Lagarde), PPD Zagreb 6 minute (T.Valčić, Horvat, Božić Pavletić)

1:0 Saurina, 1:1 Bičanić, 1:2 Bičanić, 1:3 Šušnja, 2:3 Matulić, 3:3 Claire, 3:4 D.Marković, 4:4 Matulić, 4:5 Bičanić, 5:5 Klein, 5:6 Vuglač, 6:6 Claire, 7:6 Lagarde, 8:6 Burić, 8:7 Ž.Marković, 9:7 Lagarde, 10:7 Burić, 10:8 Mandalinić, 11:8 Lagarde, 11:9 Ž.Marković, 11:10 Vori, 12:10 Lagarde, 12:11 Mandalinić, 13:11 Lazarov, 13:12 Horvat (7m)

13:13 J.Valčić, 14:13 Burić, 15:13 Klein, 15:14 J.Valčić, 16:14 Faluvegi, 16:15 Mandalinić, 17:15 Lazarov, 17:16 Ž.Marković, 17:17 Mandalinić, 18:17 Lazarov, 18:18 Vori, 19:18 Burić, 20:18 Burić, 20:19 Mrakovčić, 20:20 Bičanić, 20:21 Bičanić, 21:21 Lazarov, 21:22 Mrakovčić, 22:22 Tournat, 22:23, Bičanić, 23:23 Balaguer, 24:23 Gurbindo, 24:24 Kontrec, 25:24 Burić, 25:25 Mandalinić, 26:25 Lazarov, 26:26 Kontrec, 27:26 Claire, 27:27 Vuglač, 28:27 Klein

• tomahawk9220.11.2017. u 14:03
    imam osjećaj da kontrec ima istu situaciju još 5x da bi opet promašio. na stranu da je ono mogao biti i sedmerac ali čovjek je sirovina i nema osjećaja za rukomet. u obrani preloš u napadu još gori. dobro ga neko gura