Dobar otpor Nacionala, ali Sporting ipak do očekivane pobjede i plasmana na Final Four

Branimir Korać • četvrtak, 23.11.2017.

Moćni Sporting iz Lisabona u svojoj dvorani osigurao je odlazak na Final Four Uefinog Futsal Cupa. U drugom kolu igrao je protiv Nacionala koji je pružio dobar otpor, ali ipak izgubio 3:1...

I prije početka turnira u Lisabonu domaći Sporting okarakteriziran je kao apsolutni favorit za prvo mjesto i prolazak na Final Four Uefinog Futsal Cupa. Nacional je nakon pobjede protiv Dine prvog dana ciljao na iznenađenje protiv fantastičnih Portugalaca, ali nije uspio.

Sporting je na kraju slavio 3:1, a hrvatski prvak može biti itekako zadovoljan svojim nastupom, odličnim otporom jednoj od najjačih momčadi svijeta koja će i ove sezone s pravom kandidirati za naslov prvaka Europe. Nacional je bio u igri za barem remi čak do posljednjih sekundi susreta, no Sporting je 15 sekundi prije kraja zabio za konačnih 3:1.

Hrvatski prvak odolijevao je napadima domaćina do 15. minute kada je Sporting ipak poveo. Iskusni talijanski reprezentativac Fortino poslao je loptu u mrežu i doveo Sporting do prednosti.

Kada je u 27. minuti Pany Varela povisio na 2:0, činilo se da će Sporting slomiti otpor Nacionala, ali Zagrepčani se nisu predali.

Dvije minute prije kraja najbolji igrač Nacionala na ovom turniru Matheus smanjio je na 2:1 i vratio zanimljivost u dvoboj, pokušao je Nacional doći do potpunog povratka u utakmicu, ali nije išlo.

Točku na i stavio je 15 sekundi prije kraja Pedro Cary za konačnih 3:1 i osiguravanje prvog mjesta za domaćina.

U posljednjem kolu Sporting će igrati protiv posljednjeplasirane Dine koja je i u drugom kolu izgubila, a Nacional će se boriti za drugo mjesto s Halle-Gooikom.