Cibona uvjerljiva, dva poraza Cedevite na startu juniorske ABA lige

Branimir Korać • subota, 25.11.2017.

Juniori Cedevite i Cibone sudjeluju na turnirima juniorske ABA lige, a Cedevita je u Zagrebu krenula s dva poraza dok je Cibona u prvom nastupu u Beogradu upisala pobjedu...

Od ove sezone uvedeni su i juniorski turniri ABA lige, a u prvom izdanju sudjeluje deset klubova raspoređenih u dvije skupine. U Zagrebu je domaćin Cedevita koja nije dobro krenula i u prva dva kola upisala je poraze dok je u Beogradu domaćin Crvena zvezda, a tu je Cibona nakon što je bila slobodna u prvom kolu, upisala pobjedu u drugom.

Mladi Cibosi za protivnika su imali MZT i rutinski su slavili s 91:66. Makedonci su ušli u zaostatak u prvom poluvremenu, nakon toga neko vrijeme držali priključak, ali u zadnjih deset minuta potpuno su pali i Cibona je visoko slavila.

Prvo ime susreta bio je Roko Prkačin s 22 poena, 16 skokova i osam asistencija, a Matej Rudan dodao je 22 poena i osam skokova. Kod MZT-a Damjan Krstevski ubilježio je 22 poena i sedam skokova, Slavčo Temelkovski dodao je 16 poena i deset skokova.

Cedevita je u Zagrebu ubilježila dva poraza i vrlo teško će do jednog od prva dva mjesta koji vode dalje. U prvom kolu igrala je protiv Igokee i izgubila 80:77. Na ulasku u zadnjih pet minuta Cedevita je imala vodstvo 71:69, ali nakon toga Igokea radi 8:0 i odlazi do pobjede.

Antonio Jordano kod Cedevite ubacio je 15 poena, a Darko Bajo dodao je 14. Kod Igokee Dalibor Ilić ubacio je 31 poen uz osam skokova, a Aljoša Janković 19 poena uz sedam skokova i devet asistencija.

Nova prilika za prvu pobjedu stigla je u subotu prijepodne, ali mlada momčad Cedevite ponovno je bila neuspješna. Budućnost je slavila 89:81 boljom igrom u posljednjih deset minuta.

Jordano je ubacio 29 poena (6/13 trica), a po 12 poena dodali su Mateo Vidović i Bajo (osam skokova). Kod Budućnosti Andrija Slavković ubacio je 34 poena, a Petar Raičković 23 uz šest skokova i pet asistencija.