Vodeni sportovi

Druga pobjeda Primorja, Mornar slavio u Beogradu, Jug se mučio u Budvi

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2017.

Jugaši niti nakon sedam kola u regionalnoj ligi ne znaju za poraz i čvrsto drže vrh ljestvice. Mornar je stigao do vrijedne pobjede kod Partizana, a Primorje je svladalo Primorca...

Riječko Primorje u dvoboju momčadi s dna ljestvice svladalo je Primorac iz Kotora s 12:11. Ovo je tek druga pobjeda Riječana, a donio ju je Australac Ford George Wallace golom minutu prije kraja. U zadnjoj četvrtini Primorje je imao i 10:6, Primorac se uspio vratiti, ali domaćin je ipak na kraju iščupao pobjedu.

Antonio Čunko bio je najefikasniji s tri gola dok su po dva dodali Marko Blažić, Dario Rakovac i Wallace. Kod poraženih Maroje Gluhaić zabio je tri gola.

Splitski Mornar uhvatio je pravu formu i slavio je na gostovanju kod beogradskog Partizana 11:8. Splićani su tako četvrtu utakmicu zaredom ostali neporaženi i to zasluženo nakon što su najveći dio utakmice proveli u vodstvu.

Najučinkovitiji bili su Ivan Živković s tri gola te s po dva Marino Čagalj, Antun Goreta i Slavko Ćalić. A kod Partizana Filip Janković zabio je tri gola.

Jug je kod posljednjeplasirane Budve očekivao puno lakši posao, a na kraju se dosta mučio i tek u zadnjoj četvrtini slomio otpor Crnogoraca. Uoči posljednje četvrtine na semaforu je stajalo neodlučenih 8:8 da bi nakon toga Jugaši pritisnuli i spriječili senzaciju.

Najraspoloženiji bili su Viktor Rašović s pet golova, Luka Lozina s tri i Loren Fatović s dva, a kod Budve Marjan Mitrović postigao je tri gola.