Debitirao Mandalinić, po pet golova Kopljara i Kaleba, prva pobjeda Lübbeckea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.11.2017.

Okončano je 15. kolo njemačke Bundeslige, a Füchse je ponovno na vrhu. U domaćoj pobjedi berlinske momčadi prvi nastup imao je Stipe Mandalinić...

Stipe Mandalinić upisao je prvi nastup za svoj novi klub, u dresu Füchsea iz Berlina upisao je pobjedu protiv Wetzlara 29:24, ali nije se i upisao među strijelce. Imao je jedan pokušaj koji nije bio precizan.

No domaćin je odigrao vrlo dobru utakmicu i novom pobjedom vratio se na vrh ljestvice. Wetzlar ostaje u sredini, ovdje je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, ali nije zadržao tu razinu i u nastavku susreta.

Petar Nenadić sa sedam golova predvodio je domaćina, šest je dodao Hans Lindberg, pet Marko Kopljar, tri Jakov Gojun, a jedan Drago Vuković. Kod gostiju po pet golova postigli su Joao Ferraz i Maximilian Holst.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Lübbecke koji je slavio u gostima kod Stuttgarta 29:28. Stuttgartu je ovo treći uzastopni poraz, a upisan je zahvaljujući pogotku Lukasza Gieraka minutu i pol prije kraja susreta.

U pobjedničkom sastavu Jens Bechtloff postigao je osam golova, a Ante Kaleb dodao je pet. Kod domaćina Marian Orlowski postigao je deset pogodaka, a po šest su dodali Bobby Schagen i Michael Schweikardt.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713