RK Zagreb
RK Zagreb 40:29 Dinamo Pančevo

PPD Zagreb početkom drugog dijela stvorio razliku i visoko slavio protiv Dinama

Mihaela Bradovski • petak, 01.12.2017.

Rukometaši PPD Zagreba u susretu osmog kola SEHA lige ugostili su Dinamo iz Pančeva i svladali ga s glatkih 40:29. Na poluvremenu je bilo samo gol razlike za domaćina, ali nastavak susreta ponudio je drugačiju sliku...

PPD Zagreb nakon pobjede protiv Rhein-Neckar Löwena pokazao je i protiv Dinama iz Pančeva da se polako diže. Posljednjeplasirana momčad SEHA lige izdržala je 30 minuta, a nakon toga više nije mogla držati korak sa Zagrebom i upisala je visok poraz.

Zlatko Saračević pružio je priliku uglavnom onima koji nisu imali toliku minutažu protiv Löwena uz par izuzetaka, a čak 13 igrača upisalo se među strijelce.

Presudila je serija Zagreba 6:0 na otvaranju drugog dijela, tu je hrvatski prvak pobjegao na 25:20 i do kraja susreta bez problema čuvao prednost.

Deset minuta prije kraja Zagreb je prvi put dostigao dvoznamenkastu razliku kada je poveo 33:23.

Najefikasniji s po šest golova bili su Josip Božić Pavletić i Leon Šušnja, a po pet su dodali Josip Ereš i Mario Vuglač. Kod gostiju Aleksandar Pilipović postigao je sedam golova.