Vardar prejak za Nexe, Našičani izdržali 20 minuta

Mihaela Bradovski • utorak, 28.11.2017.

U susretu osmog kola SEHA lige Nexe je u Našicama ugostilo Vardar i upisalo visok poraz 30:21. U prvih 20 minuta domaćin je držao ravnotežu, ali nakon toga sve je bilo u znaku gostiju...

Gostovanje u Našicama proteklo je glatko za rukometaše Vardara koji nisu razočarali i stigli su do uvjerljive pobjede. Nexe je imao glavni cilj pružiti što jači otpor, to je činio u prvih 20 minuta, ali kasnije je prevagnula kvaliteta gostiju.

"Ne mogu biti zadovoljan nakon poraza pa makar to bio poraz od europskog prvaka. Vardar igra najljepši rukomet u Europi, organiziran i moćan, no mi smo ipak vodili 9:8, igrali dobro u prvih 25 minuta, ali i dosta toga promašili. Kasnije se to pokazalo kobnim. U nastavku susreta Vardar je zaigrao bolje u obrani i ovo je bila velika škola za moju momčad. Žao mi je što nismo pružili malo jači otpor jer su naši navijači to zaslužili", rekao je Hrvoje Horvat.

Još u 20. minuti domaćin je imao vodstvo, izgledao dobro i bio potpuno ravnopravan, međutim nakon toga uslijedila je serija Vardara 4:0, a na odmor se otišlo s vodstvom momčadi iz Skoplja 15:11.

U drugom poluvremenu susret je bio potpuno jednosmjeran i domaćin je sve više zaostajao da bi na kraju upisao visok poraz 30:21.

Kod Nexea Ivan Sršen postigao je šest golova, a kod Vardara isti broj pogodaka postigao je Dainis Krištopans. Po pet su dodali Luka Cindrić i Ivan Čupić, Igor Karačić zabio je tri gola, a Strahinja Milić obranio 12 pokušaja domaćina.

U drugom susretu Metalurg je u Skoplju bio bolji od Tatrana iz Prešova 31:30. S tri uzastopna gola na kraju susreta Bruno Butorac posve je približio goste, ali nisu uspjeli potpuno uhvatiti priključak.

Kod Metalurga Halil Jaganjac zabio je devet golova, a po pet su dodali Ante Tokić, Filip Kuzmanovski i Žarko Peševski. Kod gostiju Bruno Butorac postigao je čak 11 pogodaka, Leon Vučko dva, a Mario Cvitković upisao je sedam obrana.