Dijon
Dijon 3:2 Bordeaux
Bordeaux

Marjan Kreševac • petak, 01.12.2017.

Večeras su na Stade Gaston Gérardu Dijon i Bordeaux otvorili 16. kolo prvenstva Francuske. U odličnoj utakmici domaćin je slavio 3:2...

Ako se po jutru dan poznaje onda će ovo 16. kolo Ligue 1 biti iznimno efikasno. Od prvog sučevog zvižduka obje momčadi krenule su po pogodak u želji da što je prije moguće riješe pitanje pobjednika. Prvi su zaprijetili gosti preko Valentin Vade u sedmoj minuti, ali nedostajalo je preciznosti u njegovom dalekometnom pokušaju.

Domaći su se probudili u 11. minuti kada je glavom pokušao Jeannot, ali njegov pokušaj po sredini gola lak je plijen za gostujućeg vratara. Trenutak kada će se lopta zakoprcati u mreži bilo je samo pitanje vremena, a trenutak se dogodio u 13. minuti na veliko zadovoljstvo gostujućih navijača čiji su ljubimci poveli zahvaljujući pogotku Jonathana Cafua.

Nakon postignutog pogotka gosti su nestali s terena, nikakve kreacije prema naprijed s fokusom na obranu vlastitog gola i čuvanje rezultata. S toliko vremena do kraja takva odluka bila je ravna samoubojstvu na terenu, a što se pokazalo i više nego istinitim kada je Dijon poravnao u 34. minuti preko Cédrica Yambéréa. Kratkog je vijeka bilo slavlje domaćih jer samo dvije minute kasnije opet su u rezultatskom zaostatku nakon što Malcom pogađa za 1:2.

Gosti nisu uspjeli zadržati niti prvu niti drugu prednost, ponovno su neshvatljivo pali u igri i ponovno su za to kažnjeni. Prvo je u 52. minuti Jeannot doveo susret u egal, a Wesley Said je u 86. minuti kreirao potpuni preokret. Domaći su ovom pobjedom skočili na visoko sedmo mjesto poretka i stvari sada puno ljepše izgledaju, barem privremeno.