Branimir Korać • subota, 02.12.2017.

U posljednja tri susreta desetog kola Eurolige iznenadila je Crvena zvezda koja je odnijela puni plijen iz Madrida. Domaće pobjede u posljednjoj dionici osigurali su CSKA protiv Barcelone te Panathinaikos protiv Unicaje...

Crvena zvezda priredila je iznenađenje kola pobjedom u Madridu protiv Reala 87:83. Odličan nastup za Beograđane, posebno sredinom susreta kada su okrenuli vodstvo Reala, stvorili i 13 poena viška. Domaćin se uspio vratiti u utakmicu te je minutu i pol prije kraja bio na 81:81. U zadnjoj minuti imao je Real napad za preuzimanje vodstva, nije ga iskoristio, a kada je Pero Antić ubacio tricu sedam sekundi prije kraja za 87:83, bilo je jasno da će gosti slaviti.

Najbolji kod Crvene zvezde bili su Taylor Rochestie s 18 poena i sedam asistencija te Milko Bjelica sa 16 poena i šest skokova. Beograđani su ubacili čak 17 trica iz 40 pokušaja. Kod Real Madrida Luka Dončić ubacio je 20 poena uz pet asistencija, a Jaycee Carroll dodao je 12 poena.

Panathinaikos je u Ateni bio bolji od Unicaje 82:71 i tako nastavio veliku seriju pobjeda, a Unicaja je pala na dno ljestvice četvrtim uzastopnim porazom. Španjolci su pali u zadnjih deset minuta kada je Panathinaikos preuzeo vodstvo i u završnici mirno odradio posao. U zadnjih deset minuta domaćin je ubacio čak sedam trica i potpuno slomio otpor dotad dobre Unicaje.

James Gist upisao je 17 poena i 11 skokova, a Nick Calathes 16 poena i 12 asistencija. Kod Unicaje Nemanja Nedović bio je na 16 poena, a Carlos Suarez dodao je 14.

Moskovljani su zaboravili onaj domaći poraz u produžetku protiv Fenerbahčea, a pokazali su to i u dvoboju protiv Barcelone na svom parketu. Odigrali su vrlo dobru utakmicu i slavili 92:78. Barcelona se raspala u završnici susreta, sredinom zadnje dionice bila je na 75:75 da bi do kraja susreta CSKA napravio veliku seriju 17:3 i upisao visoku pobjedu.

Will Clyburn predvodio je domaćina s 22 poena, Cory Higgins dodao je 20 uz pet skokova, a Nando De Colo 18 poena uz 11 asistencija. Kod Barcelone po 11 poena ubacili su Kevin Seraphin (šest skokova) i Thomas Heurtel (pet asistencija), a Ante Tomić za 20 minuta ubacio je šest poena (3/7) uz pet skokova i tri blokade.