Cedevita dugo lomila otpor Splita i ostala na stopostotnom učinku

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2017.

Košarkaši Cedevite stigli su do osme prvenstvene pobjede čime su ostali na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom. Vitamini su danas na domaćem parketu bili bolji od Splita rezultatom 74:67...

Na stopostotnom učinku u prvenstvu Hrvatske ostala je Cedevita koja je u Domu sportova bila bolja od Splita sa 74:67. Zagrebačka momčad tako je nanijela peti poraz Splićanima koji su trenutno na omjeru 3-5.

Zahvaljujući odličnom otvaranju utakmice Cedevita je stekla visoku prednost. Domaćin je poveo s 11:0, a nakon trice Chrisa Johnsona, osme iz osmog pokušaja, stigao do 21 poena prednosti (28:7).

Međutim, Cedevita u drugoj i trećoj četvrtini nije briljirala, potpuno je stala u napadu što je Split iskoristio i uoči posljednjih deset minuta stigao samo do četiri koša minusa (54:50).

Imali su gosti još dvije prilike spustiti se na manji zaostatak, no Pavle Marčinković i Michaelyn Scott nisu bili precizni u šutu za tricu. Domaćin se vrlo brzo vratio na sedam koševa prednosti koje je sačuvao do samo kraja utakmice.

Domaćina su do pobjede s po 12 poena predvodili Roko Ukić (četiri asistencije) i Toni Perković koji su ujedno bili i jedini dvoznamenkasti u redovima pobjednika.

Najbolji je kod gostiju bio Henrik Širko s 12 koševa i šest skokova, dok su Michaelyn Scott i Mateo Kedžo dodali po 11 poena.