Juniorska nogometna Liga prvaka: Poznati ostali putnici u osminu finala i play-off

Sportnet • petak, 08.12.2017.

Odigrane su utakmice posljednjeg, šestog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od E do H. U osam odigranih susreta postignuto je 28 pogodaka, u prosjeku 3,5 po dvoboju. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Šahtar Donjecka, Feyenoorda i Porta protiv Manchester Cityja, Napolija i Monaca. U osminu finala prošli su Liverpool, Manchester City, Porto i Tottenham. U play–off plasirali su se Spartak Moskva, Feyenoord, Monaco i Real Madrid. Ždrijeb play–offa juniorske nogometne Lige prvaka je u ponedjeljak, 11. prosinca u Nyonu s početkom u 14 sati...

Sevilla je u Lendavi s igračem više pobijedila Maribor 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Genaro u prvoj minuti sudačke nadoknade. U drugoj minuti sudačke nadoknade veznjak Maribora Lovro Grajfoner dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad veznjakom Seville Joseom Calderónom.

Liverpool je na Prenton Parku u Birkenheadu pobijedio Spartak Moskvu 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 13. minuti Curtis Jones doveo je domaćina u vodstvo od 1:0, a konačnih 2:0 postavio je George Johnston u 32. minuti.

Šahtar Donjeck je na trening – igralištu Metalista u Visokiju pobijedio Manchester City 2:1. U 20. minuti Oleksij Kaščuk doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Matthew Smith je u 35. minuti izjednačio rezultat na 1:1, dok je sredinom drugog poluvremena Kaščuk postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 2:1.

Feyenoord je na stadionu Woudestein u Rotterdamu s igračem više pobijedio Napoli 4:3. Kod Feyenoorda dva pogotka postigao je Orkun Kokcu, a jedan gol postigli su Lutsharel Geertruida i Achraf El Bouchataoui iz kaznenog udarca. Kod Napolija su po jedan pogodak postigli Alessio Zerbin, Ciro Palmieri i Gianluca Gaetano s bijele točke. U 75. minuti branič Napolija Micheal Scarf dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad napadačem Feyenoorda Joelom Zwartsom.

Leipzig je na stadionu Cottaweg u Leipzigu pobijedio Bešiktaš 4:0. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 57. minuti Felix Schimmel doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0, Niclas Stierlin u 70. je povećao prednost domaćina, da bi 81. minuti branič Beškitaša Huseyin Seyligli srušio napadača Leipziga Fabricea Hartmanna u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Manfredas Lukjancukas iz Litve pokazao na kazneni udarac i izravni crveni karton Huseyinu Seyligliju. Siguran izvođač za 3:0 bio je Emre Mert Aslan. Konačnih 4:0 postavio je Hartmann u 89. minuti.

Porto je na trening–igralištu Formacao Desportiva pobijedio Monaco 2:1. U 25. minuti Nabil Alioui doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 42. minuti Rui Pires izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu domaćinima donio je Madi Queta u 66. minuti pogotkom za konačnih 2:1.

Tottenham je na svom trening-igralištu u Enfieldu pobijedio APOEL 4:1. U 12. minuti Reo Griffiths doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Prednost je u 29. minuti Marcus Edwards, da bi 43. minuti Japhet Tanganga postigao pogodak za 3:0. U 60. minuti Edwards je promašio s bijele točke. Dvije minute kasnije Zacharias Adoni smanjio je prednost Tottenhama na 3:1, dok je konačnih 4:1 postavio Rodel Richards deset minuta prije kraja.

Real Madrid je na stadionu Alfredo Di Stefano pobijedio Borussiju Dortmund 2:1. U 16. minuti Jadon Sancho je s bijele točke doveo gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Sedam minuta poslije Oscar je izjednačio rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu domaćem sastavu donio je Dani Gomez u 73. minuti pogotkom za konačnih 2:1.

Rezultati posljednjeg, 6. kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Skupina E:
Maribor – Sevilla 0:1 (Genaro 90+1)
Liverpool – Spartak Moskva 2:0 (Jones 13, Johnston 32).

Skupina F:
Šahtar Donjeck – Manchester City 2:1 (Kashchuk 20, 67/Smith 35)
Feyenoord – Napoli 4:3 (Kokcu 33, 49, Geertruida 37, El Bouchataoui 90+5 – 11m/Zerbin 10, Palmieri 69, Gaetano 85 – 11m).

Skupina G:
Leipzig – Bešiktaš 4:0 (Schimmel 57, Stierlin 70, Aslan 81 – 11m, Hartmann 89)
Porto – Monaco 2:1 (Rui Pires 42, Madi Queta 66/Alioui 25).

Skupina H:
Tottenham – APOEL 4:1 (Griffiths 12, Edwards 29, Tanganga 43, Richards 80/Adoni 62)
Real Madrid – Borussia Dortmund 2:1 (Oscar 23, Dani Gomez 73/Sancho 16 – 11m).