Bundesliga, 15. kolo, 08.12.2017, 20:30 h
Stuttgart
Stuttgart 0:2 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Luka Medić • petak, 08.12.2017.

Otvoreno je 15. kolo Bundeslige. Prvi susret odigran je u Stuttgartu gdje je domaći sastav ugostio Bayer iz Leverkusena, gosti se kući vraćaju s tri boda nakon što su slavili s 2:0...

Bayer iz Leverkusena nastavio je dobar niz bez poraza koji traje više od dva mjeseca. Momčad za koju nastupa Tin Jedvaj stigla je na neugodnom gostovanju u Stuttgartu do tri boda i trenutno je zauzela četvrtu poziciju. Bayer odlično koristi sezonu u kojoj ne nastupa u Europi, a sada se i vratio u sam vrh njemačkog nogometa te bi ove sezone mogao ozbiljno konkurirati za jedno od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Bez Europe je i Stuttgart, ali klub iz Baden-Württemberga igra povratničku sezonu u Bundesligi. Nakon što su prošle sezone osvojili drugu Bundesligu, u ovoj igraju toplo hladno. U dosadašnjih 15 kola Stuttgart je sakupio 17 bodova, od čega 16 na svom terenu. Ipak, u sedmom dvoboju pred svojim navijačima Stuttgart je po prvi puta ove sezone kapitulirao na svom stadionu. Bayer je zasluženo slavio s 2:0. Ovaj dvoboj odigran je bez hrvatskih nogometaša. Jedvaj se nakon duže pauze zbog ozljede našao na klupi, ali priliku nije dobio, dok Brekalo nije bio niti na klupi Stuttgarta.

Gosti su poveli u dvadesetoj minuti susreta. Bayer je imao aut duboko u polju domaće momčadi. Bailey je kratko izveo za Brandta, a ovaj mu je odmah vratio loptu. Jamajkanac je tada probio po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor. Povratnom loptom pronašao je Havertza koji je iz trka pucao s desetak metara i svladao Zielera za vodstvo gostiju 1:0.

Bio je to zapravo jedini pravi pokušaj u prvih 45 minuta. Domaćini u prvom dijelu nisu ozbiljnije zaprijetili gostima, iako su imali nekoliko poluprilika, no ponajprije zbog dobre koncentracije gostujuće obrane, prave prilike nisu imali.

U nastavak susreta bolje ulazi Stuttgart koji je već u prvoj minuti nastavka mogao izjednačiti, ali je Terodde ostao za korak kratak nakon prodora i asistencije Donisa. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Insúa, ali njegov udarac s 20-ak metara obranio je Leno.

U tim minutama Stuttgart je bio bolja momčad, a do nove prilike stigao je u 55. minuti. Bila je to možda i najbolja prilika za domaće, Ozcan je u kaznenom prostoru gostiju oduzeo loptu, ali završnica nije bila dobra. Tukao je u bliži kut, a pogodio je vanjski dio mreže. Bayer se tada posvetio branjenju, a Stuttgart lovu na pogodak. Nova prilika Insúe stigla je u 60. minuti. Argentinac je ponovno pucao izravno na vrata s vrha kaznenog prostora, ali Leno je ponovno bio nesavladiv.

Gosti se bude nekoliko minuta kasnije. Stuttgart je tada stao, a Bayer je nizao prilike. Prvo je zaprijetio Bender, ali njegov udarac glavom otišao je pored vratnice. Nedugo nakon toga pokušaj Henrichsa s desetak metara zaustavila je vratnica.

I onda desetak minuta prije kraja Bayer je postigao i drugi pogodak i tako završio priču u Stuttgartu. Asistent prvog pogotka, Bailey, izveo je korner, najviše je skočio Bender i glavom je poslao loptu u mrežu za konačnih 2:0. Do kraja susreta nije bilo više uzbuđenja pa je tako Bayer nastavio lov na mjesta koja vode u europska natjecanja.

Bayer je u ovom trenutku, s nova tri boda, skočio na četvrto mjesto, koje drži s 24 boda. Stuttgart je ostao u donjem dijelu tablice, sa 17 bodova drži 13. mjesto. U narednom kolu Bayer će ugostiti Werder, dok će Stuttgart na derbi Baden-Württemberga kod Hoffenheima.