Raspoloženi Ukić vodio Cedevitu do pobjede kod Partizana

Branimir Korać • subota, 09.12.2017.

Cedevita je odigrala vrlo dobru utakmicu u Beogradu i upisala veliku pobjedu protiv Partizana 92:82. Ovo je treća pobjeda Cedevite u nizu i treći uzastopni poraz Partizana koji je pao na ispod 50 posto...

Nakon velike borbe Cedevita je odnijela puni plijen iz Beograda i svladala je Partizan 92:82. Dugo se igralo potpuno ravnopravno bez značajnijih odvajanja, a onda je u zadnjoj dionici Cedevita u pravo vrijeme napravila seriju 8:0 koja je prelomila dvoboj.

Vrlo dobru formu potvrdio je Roko Leni Ukić koji je bio prvo ime susreta, a važne trice u trenucima odluke ubacivali su Damir Markota, Filip Krušlin i Will Cherry.

Vanjski šut predstavljao je prevagu, Cedevita je ubacila čak 15 trica od 31 pokušaja, a s druge strane Partizan je za tricu šutirao 6/22.

U prvom poluvremenu nije bilo posebnih odvajanja, svaka momčad jednom je uspjela doći do pet poena viška, ali vrlo brzo je uhvaćena.

U trećoj dionici ista priča, izmjenjivale su se momčadi u vodstvu i bilo je jasno da će završnica pružiti odgovor o pobjedniku.

Šest minuta prije kraja na semaforu je stajalo 71:71 nakon čega Cedevita radi seriju 8:0 poslije koje se Partizan nije u potpunosti oporavio.

Domaćin se spustio do 79:76, no onda Cherry i Ukić ubacuju trice i priči je bio kraj.

Ukić je utakmicu završio s 23 poena i šest asistencija, a Džanan Musa dodao je 16 poena. Kod Partizana Nigel Williams-Goss ubacio je 25 poena, a Patrick Miller 15 poena uz šest asistencija.