Cibona izgubila već u prvoj četvrtini, kasno buđenje ipak donijelo smanjenje razlike

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.12.2017.

U posljednjem susretu 11. kola ABA lige Cibona je ugostila Crvenu zvezdu i upisala poraz 93:87. Cibosi su već nakon prve četvrtine bili u vrlo visokom zaostatku i nisu se uspjeli potpuno vratiti u susret...

Cibona nije uspjela napraviti iznenađenje u 11. kolu ABA lige. Crvena zvezda je snažnim ulaskom u utakmicu riješila sve dvojbe i kasnije je zadržala vodstvo.

Bilo je jasno da su gosti kvalitetniji protivnik, međutim Cibona je u nastavku susreta pokazala neke dobre stvari i Ante Nazor s te strane može biti zadovoljan. Rezultatski, naravno, ne.

Krenulo je vrlo loše za Cibose koji nisu imali apsolutno nikakvo rješenje za napad gostiju i Crvena zvezda lakoćom je stvorila visoku prednost i već nakon sedam minuta igre vodila je 25:11.

Do kraja prve dionice prednost gostiju narasla je na ogromnih plus 17 i bilo je jasno u kojem smjeru se dvoboj odvija.

U drugoj četvrtini Crvena zvezda povela je s najviših 20 razlike, no onda je uslijedilo dobro Cibonino razdoblje i hrvatski predstavnik uspio se približiti na minus 11.

Više od toga u tom razdoblju nije išlo i Crvena zvezda ponovno je podigla razinu igre te se vratila na visoku razliku u trećoj dionici.

Zadnja četvrtina bila je tek odrađivanje posla u kojem je Cibona imala dobar kraj susreta, uspjela je tu smanjiti zaostatak na samo minus šest i tako upisati podnošljiv poraz.

Luka Žorić predvodio je Cibonu s 20 poena, Ivan Novačić dodao je 17, a Karlo Uljarević 11 uz šest asistencija. Kod pobjednika James Feldeine ubacio je 23 poena (6/10 trica), a Taylor Rochestie 19 uz šest asistencija.