Premier liga, 16. kolo, 10.12.2017, 13:00 h
Southampton
Southampton 1:1 Arsenal
Arsenal

Marjan Kreševac • nedjelja, 10.12.2017.

Na otvaranju nedjeljnog programa Premiershipa Southampton je na svom St. Mary'su od treće minute imao vodstvo 1:0 i sve je mirisalo na još jedan tragičan dan jednog velikog kluba. Sve je izgledalo tako do 88. minute i spasenja poznatog pod imenom Olivier Giroud...

Kao uvertiru u dva velika gradska derbija Premiershipa koji se danas igraju u Liverpoolu i Manchesteru Sveci su na svom St. Mary'su dočekali Arsenea Wengera i njegove Topnike, Topnike koji su već odavno ostali bez zrna i baruta i sve čime u zadnje vrijeme pucaju su ćorci. Najbolje godine Francuza na klupi Arsenala prošle su odavno i sve što je ostalo su tek pusta sjećanja na naslove i titule.

Što navijači Arsenala misle o trenutačnoj igri svojih ljubimaca i strategiji čovjeka na klupi najbolje govori činjenica da je u posljednjoj domaćoj utakmici protiv Bate Borisova zabilježena najmanja posjeta u povijesti Emiratesa. S obzirom na rezultate i raspoloženje navijačke vojske bilo bi zanimljivo saznati na osnovu čega uprava i dalje ima povjerenja u Wengera.

Da će i ove nedjelje gostujući navijači teško naći razloga za slavlje uvjerili smo se već nakon tri minute igre. Per Mertesacker loše je očistio jednu situaciju dodavši loptu izravno u noge Austinu koji prosljeđuje za Tadića. Srpski reprezentativac nakon par koraka vrača za Austina, a ovaj pogađa mrežu.

Nekoliko minuta kasnije ponovno isti dvojac kreira opasnost, ali ovoga puta Čech uspijeva ukrotiti Austinov pokušaj kao i onaj u 28. minuti kada je krajnjim naporom spasio gol nakon nespretne reakcije Granita Xhake. Opasno su živjeli igrači Arsenala u prvom dijelu i zaista je čudno kako su se izvukli sa samo jednim pogotkom u mreži.

Kako ne bi ispalo da su samo Sveci igrali u prvom dijelu izdvojimo dvije prilike Arsenala, prvu je imao u 17. minuti Alexandre Lacazette nakon Sanchezove kontre, ali u krucijalnom trenutku loše je primio loptu i dao priliku obrani da otkloni opasnost. Drugi pokušaj vrijedan spomena vidjeli smo u 32. minuti, Aaron Ramsey prizemnim je udarcem tražio gol, ali Forster je sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru Arsenala, već samo određenu dozu nesreće za domaće nogometaše pogotovo u 62. minuti kada je Romeu odapeo udarac, ali Čech uz pomoć okvira gola čini pravo malo čudo. Bili su Saintsi bolji takmac u drugom dijelu i gol je visio negdje u zraku, samo malo tko se mogao nadati da će on završiti u mreži Forstera.

Igrala se 88. minuta kada je Sanchez pronašao malo prostora na lijevoj strani Arsenalovog napada i uspio centrirati. Iako se Giroud od ulaska u igru nije primijetio na terenu ovoga puta je bljesnuo i nebeskim skokom nadvisio svoje čuvare i pospremio loptu u mrežu kraj nemoćnog domaćeg vratara.