Kiel predvođen Duvnjakom svladao Flensburg u gostima, Kozina odličan u porazu Göppingena

Sportnet • nedjelja, 10.12.2017.

Zaključeno je 16. kolo njemačke Bundeslige u kojoj su hrvatski rukometaši imali zapažene uloge. Iako je njegov klub iznenađujuće izgubio od Erlangena 28:25, Krešimir Kozina postigao je za Göppingen pet golova...

PIŠE: Jan Šneler

Puno uzbuđenja pružila je najzanimljivija današnja utakmica igrana u Flensburgu između istoimenog domaćina i Kiela. Svojevrsni derbi sjevera Njemačke pomalo je izgubio svoju draž jer je Kiel vrlo loše plasiran na tablici prvenstva.

Kiel je otpočetka krenuo silovito i vodio s velikih 14:7 već u 19. minuti utakmice. Pokušavali su domaćini smanjiti rezultat i u posljednjoj sekundi utakmice, Jeppsson je smanjio zaostatak na 19:16. U nastavku utakmice, Kiel je i dalje održavao prednost ispred Flensburga i nije davao šansu domaćoj ekipi da ugrozi njihovo vodstvo.

Do kraja utakmice prednost Kiela se povećavala i konačno su okrunili odličnu partiju s velikom pobjedom 35:27. Odličan je bio Domagoj Duvnjak koji je okončao utakmicu s četiri postignuta gola, ali postigao nekoliko u vrlo važnim trenucima. Kiel je predvodio Ekberg s osam golova, dok je za Flensburg Lauge Schmidt postigao sedam pogodaka.

Löwen nastavlja s odličnom serijom rezultata. U gostima protiv pretposljednjeg Ludwigshafena ostvarili su 13. pobjedu ove sezone. Niti jednog trenutka uspjeh nije došao u pitanje, a koliko kvalitetnu obranu su igrali dovoljno govori činjenica da su primili svega 18 golova u 60 minuta. Već na poluvremenu su gosti imali sedam golova prednosti, a na kraju su tu prednost i povećali te pobijedili 26:18.

Kod Löwena najbolji je bio Danac Mensah Larsen s šest postignutih golova, dok je kod Ludwigshafena, Schmidt, zabio također šest ali iz čak četrnaest pokušaja.

Hrvatska kolonija u Berlinu odigrala je važnu ulogu u pobjedi Fuchsea nad Melsungenom. Usprkos činjenici da je Fuchse prvoplasirana ekipa i da je igrala na svom terenu, Melsungen je vrlo dobra ekipa koja je dosta problema zadala domaćinu. Gotovo dvije trećine utakmice gosti su vodili. Na poluvrijeme se otišlo sa 17:15 vodstvom Melsungena.

Izvrstan je u tom periodu bio Tobias Reichmann i činilo se kao da domaćini nemaju rješenja za Melsungen. Drugo poluvrijeme izgledalo je vrlo slično prvom te su gosti prvih 15 minuta konstantno vodili. U 44. minuti, golom Elissona Fuchse dolazi do vodstva 24:23, međutim vrlo brzo Kuhn vraća na vodstvo Melsungena 25:24. Na žalost gostiju, u tim trenucima Felix Danner dobiva isključenje i nepovratno domaćini odlaze na par golova razlike te pobjeđuju 32:29.

U dresu domaćih najbolji je bio Drux s osam golova, dok je goste predvodio već spomenuti Reichmann s deset pogodaka. Kod Fuchsea, Marko Kopljar i Drago Vuković upisali su po jedan pogodak, dok je Stipe Mandalinić doprinio s tri gola.

Veliko iznenađenje priredio je Erlangen u gostima kod Göppingena. Budući protivnik Nexea u skupini EHF kupa nisu uspjeli upisati četvrtu pobjedu ove sezone. U utakmici koja je bila cijelim svojim tijekom vrlo neizvjesna, gosti su bili sretniji. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Erlangena 14:12, no već nakon uvodnih desetak minuta nastavka, Göppingen dolazi do vodstva. Taman kad se činilo da su prelomili utakmicu i mirno ju završili, u posljednjim minutama upadaju u katastrofalnu krizu te Erlangen preokreće rezultat i pobjeđuje 28:25.

Pobjedničku momčad predvodio je Steinert sa šest golova, dok je Schiller zabio jednak broj za Göppingen. Za domaću momčad, hrvatski kružni napadač Krešimir Kozina zabio je pet golova.

Lemgo je pobijedio Wetzlar s 28:26 a po šest pogodaka su postigli Van Olphen za pobjedničku momčad i Herman za Wetzlar. U Stuttgartu, istoimeni domaćin poražen je od Leipziga. Odličnu partiju u gostujućem dresu pružio je Yves Kunkel s 11 pogodaka, dok je Orlowski bio najbolji kod poraženog Stuttgarta sa šest golova.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713