Brozovićev Hannover u posljednjim trenucima došao do boda, Rhein-Neckar dominantan protiv Stuttgarta

Sportnet • četvrtak, 07.12.2017.

U 16. kolu njemačke Bundeslige imali smo prilike vidjeti napetu završnicu u Mindenu gdje su istoimeni domaćin i Hannover odigrali neriješenih 29:29...

PIŠE: Jan Šneler

U gostima kod Gummbersbacha, šestoplasirani Magdeburg prikazao je odličnu igru u prvom poluvremenu. Već nakon pola sata igre, favorizirani gosti vodili su 18:11 i time odredili smjer utakmice.

U kasnijoj fazi, Gummersbach je nastojao smanjiti rezultat, no nisu se uspjeli ozbiljnije približiti Magdeburgu te su gosti slavili 22:30. Željko Musa je za Magdeburg postigao jedan pogodak, dok je uvjerljivo najbolji pojedinac gostujuće momčadi bio Damgaard s deset golova. Kod Gummersbacha pet golova je postigao Von Gruchalla, dok je Marko Matić upisao jedan pogodak u dresu domaćih.

Rhein-Neckar nije imao težak posao protiv slabog Stuttgarta. Nakon niza od dva poraza, Rhein-Neckaru je odlično došla ekipa poput Stuttgarta od koje su puno kvalitetniji.

Sve je bilo vrlo brzo jasno. Već u 14. minuti, domaći su pogotkom Pekelera došli do vodstva 8:3, da bi na poluvrijeme otišli s prednosti 16:8. Nije Stuttgart imao dovoljno snage i kvalitete za bilo kakvu prijetnju domaćima i na kraju se razlika samo povećavala. Rhein-Neckar je konačno slavio s 33:23.

Tollbring je kod domaćih bio najefikasniji s osam postignutih golova, dok su kod Stuttgarta pet pogodaka postigli Orlowski i Schagen.

Na iznenađenje mnogih, Hannover nije uspio svladati Minden u gostima te barem nakratko doći na prve tri pozicije u prvenstvu. Krenulo je jako loše za goste. Minden je igrao prilično dobro, golman Christensen je dobro branio te su domaći otišli na poluvrijeme s vodstvom 14:9.

U drugom dijelu prednost domaćih se čak i povećala pa je tako Minden vodio i sa sedam razlike. Ipak, petnaestak minuta prije kraja, Hannover je krenuo u preokret odličnom serijom 4:0 i dolaskom na svega jedan gol zaostatka, 24:23. Domaći se nisu predavali te su ponovno otišli na tri pogotka prednosti svega pet i pol minuta do kraja. I taman kada je Rambo u posljednjoj minuti postigao gol za vodstvo 29:28 Mindena, u posljednjim sekundama, Hannover postiže izjednačujući pogodak i premda su bili favoriti, na kraju sretni s bodom odlaze kući.

Odlični Christoffer Rambo predvodio je s osam golova Minden, dok je za Hannover, Mortensen postigao devet. Za goste je i hrvatski reprezentativac Ilija Brozović upisao tri gola.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713