Odlični Marko Popović predvodio Fuenlabradu do pobjede, Real izvukao pobjedu protiv Murcije

Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2017.

Preostalih sedam susreta 11. kola španjolske ACB lige odigrano je tijekom današnjeg dana. Marko Popović predvodio je Fuenlabradu do pobjede protiv Joventuta, kao i Goran Suton koji je bio najbolji strijelac Estudiantesa u pobjedi protiv Valencije. Murcia je imala sve u svojim rukama protiv Real Madrida koji je uspio izvući pobjedu nakon produžetka, dok to za rukom nije pošlo Barceloni koja je izgubila od Iberostar Tenerifa...

Do druge uzastopne, šest ukupno pobjede stigli su košarkaši Unicaje koji nisu imali prevelikih problema na gostovanju kod Zaragoze. Slavili su rezultatom 102:77 i tako nanijeli svojim protivnicima sedmi poraz u sezoni. Već je na poluvremenu Unicaja imala 16 koševa viška (51:35), a dvoznamenkastu razliku do kraja susreta nijednom nije ispustila.

Goste je do pobjede predvodio Nemanja Nedović sa 17 poena i pet asistencija, dok je Adam Waczynski dodao 16 koševa. Najbolji je kod Zaragoze bio Michal Michalak sa 17 koševa, Lovro Mazalin je za sedam minuta na terenu ubacio dva poena (1/2 za dva) i uhvatio jedan skok.

Nakon teškog gostovanja kod Olympiakosa i upisanog poraza u produžetku, madridski Real nije imao previše vremena za odmor i to se gotovo odrazilo na rezultatu. Na domaćem su terenu, tek nakon 45 minuta, uspjeli poraziti Murciju rezultatom 87:85 i tako doći do desete prvenstvene pobjede.

Gosti su imali sve u svojim rukama kada je Sadiel Rojas dobio dva slobodna bacanja pri vodstvu gostiju 74:71 deset sekundi prije kraja. Međutim, promašio je oba, a produžetak Realu sa zvukom sirene donio je Trey Thompkins.

Niti u produžetku nije nedostajalo uzbuđenja jer je 13 sekundi prije kraja Rojas pogodio tricu za minimalno vodstvo Murcije (85:84). Junak Reala ponovno je bio Thompkins koji je prvo pogodio tricu za vodstvo, a zatim i blokirao posljednji pokušaj gostiju.

Ipak, najefikasniji je u pobjedničkim redovima bio Jaycee Carroll sa 17 poena, dok je Luka Dončić dodao 16 koševa, sedam skokova i četiri asistencije, a Trey Thompkins 13 poena. Najbolji je kod Murcije bio Charlon Kloof s 19 koševa.

Osmu prvenstvenu pobjedu upisala je Fuenlabrada koja je velikim preokretom u drugom poluvremenu pred svojim navijačima porazila Estudiantes rezultatom 83:78. Gosti su odigrali jako dobro prvih dvadesetak minuta utakmice, a još su polovicom treće četvrtine imali 19 koševa viška (54:35), da bi već uoči posljednje dionice imali tek plus pet (59:54). Kada je u 36. minuti preuzela vodstvo Fuenlabrada ga do kraja više nije ispustila, zasluženo došavši do pobjede.

Jako dobru utakmicu odigrao je Marko Popović koji je predvodio domaćina s 22 poena (5/5 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 3/5), jednim skokom i četiri asistencije za nešto manje od 27 minuta na terenu. Pridružio mu se i Christian Eyenga s 21 košem i devet skokova. Najbolji je kod gostiju bio Maalik Wayns s 15 koševa.

Nakon tri uzastopna poraza Estudiantes je stigao do nove pobjede, četvrte u sezoni. Na domaćem je parketu bio bolji od Valencije rezultatom 73:71 i tako joj nanio treći poraz u sezoni, drugi u posljednje tri utakmice. Gosti su tijekom susreta vodili i dvoznamenkastom razlikom, no nisu uspjeli izdržati. Ključnim se pokazala trica Aleca Browna 51 sekundu prije kraja kojom je postavio konačan rezultat i donio novo slavlje za svoju momčad.

Domaćina su do pobjede s po 15 poena predvodili Alec Brown i Goran Suton (3/5 za dva, 3/12 za tricu) koji je skupio i sedam sokova za 24 minute provedene na terenu. Najbolji je kod Valencije bio Tibor Pleiss s 21 poenom i 12 skokova, Damjan Rudež ostao je bez poena (0/1 za dva) za nešto manje od četiri minute provedene na terenu.

Treći poraz u sezoni doživjela je Barcelona, katalonska momčad na domaćem je parketu nakon produžetka rezultatom 93:91 od Tenerifa kojima je ovo bila šesta prvenstvena pobjeda, a druga uzastopna.

Cijela utakmica bila je vrlo izjednačena, a nešto bolje igrali su gosti koji su ubačajem raspoloženog Mateusza Ponitke imali dva koša viška uoči posljednje minute (77:75). Međutim, na drugoj strani Juan Carlos Navarro donosi Barceloni poravnanje i dodatnih pet minuta, iako su obje momčadi do isteka posljednje četvrtine imali po jedan napad.

U produžetku ponovno nije bilo većih odvajanja, a junak gostujućeg sastava bio je Rodrigo San Miguel. Igrač Tenerifa donio je svojoj momčadi dva poena viška (91:89), a zatim i pobjednički ubačaj pet sekundi prije kraja, nakon što je, nešto ranije, Navarro izjednačio s linije slobodnih bacanja.

Goste je do pobjede predvodio Mateusz Ponitka s 28 poena i deset skokova, dok je Tim Abromaitis dodao 17 koševa. Juan Carlos Navarro bio je najučinkovitiji kod Barcelone s 22 poena, Ante Tomić je dodao dva koša (1/2 za dva) i jedan skok za sedam minuta provedenih na terenu.