SEHA liga, 11. kolo, 13.12.2017, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 32:26 Prešov
Prešov

Toplo-hladni PPD Zagreb slavio u Varaždinu protiv Tatrana i preuzeo treće mjesto na tablici SEHA lige

Sportnet • srijeda, 13.12.2017.

Susret 11. kola SEHA lige između Prvog Plinarskog Društva Zagreb i slovačkog prvaka Tatran Prešova prošao je ponajviše u znaku hrvatskih rukometaša. Dok hrvatski prvak ima svega nekoliko stranaca u momčadi, Tatran vodi Slavko Goluža, a u momčadi igraju još četiri Hrvata...

PIŠE: Jan Šneler

PPD Zagreb u Varaždinu je ugostio Tatran Prešov i stigao do pobjede 32:26.

Dobro su Zagrebaši otvorili utakmicu. U 8. minuti, Tatran je imao igrača manje, Bičanić zaradio sedmerac i isključenje te je Zagreb došao na 4:1. Iako su imali priliku brzo slomiti protivnika i potpuno ga demoralizirati, Tatran se uspio vratiti na svega jedan gol zaostatka u 13. minuti.

Zagreb se ipak uozbiljio, krenuo čvršće igrati u obrani i mini serijom Ravnića došao do vodstva 9:4. Cijelo vrijeme su Zagrebaši držali rezultat pod kontrolom te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 17:10. Ono što je svakako zabrinulo navijače hrvatskog prvaka jest vidna ozljeda Marija Vuglača kojemu je liječnička služba odmah stavila ledene obloge na koljeno.

Iako je imao ogromnu prednost, pa čak i vodio 18:10, neozbiljno je Zagreb ušao u drugi dio i potpuno neshvatljivo ispustio ogromnu prednost. U 40. minuti Tatran je spustio na svega 21:17, odnosno napravio je seriju 7:3. U tim trenucima, trener Zlatko Saračević pozvao je minutu odmora nadajući se prekinuti seriju gostiju.

Zagrebaši su s dva gola Josipa Valčića i jednog Tina Kontreca ponovno došli na sedam razlike, međutim još jednom neobjašnjivo padaju i Babić zabija u 49. minuti za 25:22. Treba biti otvoren i reći kako bi Zagreb ovakvom igrom protiv ozbiljnije momčadi definitivno već odavno gubio, međutim Tatran ipak nije uspio iskoristiti brojne poklone te su Zagrebaši došli do pobjede rezultatom 32:26.

Kod Zagreba, sedam pogodaka postigao je Horvat a stopostotni Ravnić zabio je šest. Za Tatran Bruno Butorac postigao sedam dok su se Babić i Vučko dva puta upisali u strijelce. Posljednji Hrvat u Tatranu, vratar Cvitković nije previše igrao i upisao je svega jednu obranu.

Napomenimo još kako će ove kalendarske godine, PPD Zagreb igrati još protiv Vojvodine, 16.12., dok će onda nastupiti stanka od gotovo dva mjeseca zbog odigravanja Europskog rukometnog prvenstva.